Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Engedély nélküli görög teknős...

Engedély nélküli görög teknős tojást rak? (összetett kérdés, alul kifejtve)

Figyelt kérdés

Szóval. Ez egy elég összetett kérdés lesz. Mi a teendő akkor, ha egy lejárt engedéllyel rendelkező görög teknős termékeny tojásokat rak,tehát szaporodik? Az engedélyt a lejárta után már nem volt lehetőség megújítani, hisz már nem lehet bizonyítani, hogy az tényleg az a teknős (amivel nem értek egyet, 3 éves teknősömet ugyanúgy azonosítani tudom a pár hónapos korában készült képe alapján). Szóval mi a teendő? Mivel az anya illegális, így a kicsinyek is, tehát nem is rendelkezhetnek engedéllyel, mivel az anyjuknak sincs.


Arra gondoltam, hogy be lehet-e jelenteni a kicsiket egy másik tojó kicsinyeiként? Rá tudnak-e jönni arra, hogy valójában nem az a vér szerinti szülője?


Tudom, aki felelőtlen, ne vállaljon állatokat. Ez csak az ő védelmükre van. Most már bánom, hogy halogattam, így csak a gond van ezzel.


A valóságalapja a történetnek annyi, hogy van kér kisebb teknősöm,akiknek az engedélye sajnos lejárt. Néhány évvel előre haladtam a jövőben, és elgondolkodtam, hogy mi van,ha szaporodni kezdenek.


Remélem, azért értitek a kérdéseim. Köszönöm, ha időt szántok egy válaszra!



2019. jún. 18. 20:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogy érted hogy lejárt az engedélye? Ha arra gondolsz amibe az állatorvos pecsételt, akkor az mire betelik már elég nagy a teknős hogy bechipeltesd, ami kötelező és onnantól nem kell az a papír....
2019. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A cites engedélyre gondolok. Igazából nem ez a lényeg, mert az engedélynek már mindegy, sajnos így már chippeltetni sem tudom. Csak az a kérdés, mi van, ha esetleg szaporodnak..


Ha elvinnem így, hogy már 3 éve lejárt, megbuntetnenek, vagy elkoboznak a teknősöm.

2019. jún. 18. 21:08
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeség ez az egész. Ha rendesen tartod a tekiket, akkor felesleges chippelni, meg minden. nem fogja senki elvenni a teknőseid. Ha lesznek picik, akkor havernak eladod, és kész... Nem kell túlkomplikálni
2019. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, az egy dolog.. Csak azért na, felvázolom magamban a lehetőségeket. :D nem is valószínű, hogy lesznek, hisz éppen azért védett, mert nem könnyen szaporodnak.
2019. jún. 18. 21:58
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért védett, mert kiszorítják az inváziós fajok, és az ember. Egyébként megfelelő körülmények között szaporodik. A szomszédé nyáron rakott tojásokat, és ki is keltek...
2019. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Egyáltalán nem hülyeség chippeltetni! Egyrészről az engedély, mivel védett faj, kötelező. A chip is az lenne, de ezt sokan nem tudják. Ha elérik a 10 cm-es páncélhosszt, akkor lehet. A chip arra is jó, ha mondjuk, elveszik, akkor megnézik a chippet, és vissza tudják vinni, ha megtalálták.
2019. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De ha veszel egy fajt ami mérsékelten fenyegetett, és a közvetlen felmenői sem vadon befogottak, akkor minek kell engedély? Semmi értelme sincs. A csincsilla súlyosan veszélyeztetett faj, de mindenki leszarja, hogy mit csinálsz vele miután megvetted. A görög teknős egy könnyen tenyészthető faj. Ráadásul mondok jobbat, nekem van itthon vadon befogott mérsékelten veszélyeztetett faj, és semmi nem kell hozzá, pedig nem feketén vettem
2019. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Leginkább azért, mert sok hülye elengedi ha megunja és kiszorítja a honos fajokat. Ha engedélyhez kötik már fele annyian veszik meg, és van rá esély hogy nem engedik szabadon + a kötelező chip miatt ha mégis megteszik beazonosítható a ki tette.
2019. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A görög teki nem tud át telelni rendesen, általában szabadban télen meghal. Ez olyan mint az, hogy betiltották a clarkii kereskedelmét. Magyarországon nem tud áttelelni, de azért be van tiltva, mert csak...
2019. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

A konkrét kérdésekre:


„Ha elvinnem így, hogy már 3 éve lejárt, megbuntetnenek, vagy elkoboznak a teknősöm.” – A bünti jár, meg elvileg az elkobzás is jogszerű, de ha az ügyintéző jó fej, és valami csoda folytán tényleg beazonosítható lenne, talán megtarthatnád… Egyáltalán a neveden van a teknős? A tulajdonosváltozást bejelentetted?


„be lehet-e jelenteni a kicsiket egy másik tojó kicsinyeiként?” – Ha van legális nőstényed, akkor igen.


„Rá tudnak-e jönni arra, hogy valójában nem az a vér szerinti szülője?” – Genetikai vizsgálattal ki lehetne deríteni, de azt senki sem fogja megcsinálni…

2019. szept. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!