Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Engedély nélküli görög teknős...

Engedély nélküli görög teknős tojást rak? (összetett kérdés, alul kifejtve)

Figyelt kérdés

Szóval. Ez egy elég összetett kérdés lesz. Mi a teendő akkor, ha egy lejárt engedéllyel rendelkező görög teknős termékeny tojásokat rak,tehát szaporodik? Az engedélyt a lejárta után már nem volt lehetőség megújítani, hisz már nem lehet bizonyítani, hogy az tényleg az a teknős (amivel nem értek egyet, 3 éves teknősömet ugyanúgy azonosítani tudom a pár hónapos korában készült képe alapján). Szóval mi a teendő? Mivel az anya illegális, így a kicsinyek is, tehát nem is rendelkezhetnek engedéllyel, mivel az anyjuknak sincs.


Arra gondoltam, hogy be lehet-e jelenteni a kicsiket egy másik tojó kicsinyeiként? Rá tudnak-e jönni arra, hogy valójában nem az a vér szerinti szülője?


Tudom, aki felelőtlen, ne vállaljon állatokat. Ez csak az ő védelmükre van. Most már bánom, hogy halogattam, így csak a gond van ezzel.


A valóságalapja a történetnek annyi, hogy van kér kisebb teknősöm,akiknek az engedélye sajnos lejárt. Néhány évvel előre haladtam a jövőben, és elgondolkodtam, hogy mi van,ha szaporodni kezdenek.


Remélem, azért értitek a kérdéseim. Köszönöm, ha időt szántok egy válaszra!



2019. jún. 18. 20:10
1 2
 11/14 anonim válasza:

4. „azért védett, mert nem könnyen szaporodnak” – Csak Magyarországon ezres nagyságrendben szaporítják…

5. „Azért védett, mert kiszorítják az inváziós fajok, és az ember.” – Részben, de inkább hobbitartók, ezért inkább az illegális kereskedelem veszélyezteti.

8. „sok hülye elengedi ha megunja és kiszorítja a honos fajokat” – A görög teknős életmódjából (szaporodás, táplálkozás) adódóan nem invazív jellegű, nem valószínű, hogy bármely más fajt kiszorítaná az élőhelyéről.

9. „A görög teki nem tud át telelni rendesen, általában szabadban télen meghal.” – Ez nem igaz, át tud teleni. Saját tapasztalat: ősszel megszökött, tavasszal meglett. Ismerősnél pedig tavasszal került elő az előző évi szaporulatból egy kicsike (ami amúgy magától kelt ki a kertben)…

2019. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

7. „De ha veszel egy fajt ami mérsékelten fenyegetett, és a közvetlen felmenői sem vadon befogottak, akkor minek kell engedély? Semmi értelme sincs.” – Ha nem kellene hozzá engedély, akkor senki se venné meg sok ezerért a tenyésztőktől, hanem mindenki a nyaralásakor vadászna rá a természetes élőhelyén, vagy erre specializálódott befogóktól venné meg aprópénzért. Ez viszont a kihalásukhoz vezethetne. Az engedéllyel pedig azt igazolod, hogy a tiéd mesterségesen szaporított és nem vadon befogott…

Két példa az elmúlt pár év nagyobb lebukásaiból, ami csak a jéghegy csúcsa lehet:

[link]

[link]

„A csincsilla súlyosan veszélyeztetett faj, de mindenki leszarja, hogy mit csinálsz vele miután megvetted.” – A vadonélő állománya a veszélyeztetett, a háziasított változata nem érdekel senkit…

2019. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

3. „Hülyeség ez az egész. Ha rendesen tartod a tekiket, akkor felesleges chippelni, meg minden. nem fogja senki elvenni a teknőseid. Ha lesznek picik, akkor havernak eladod, és kész... Nem kell túlkomplikálni”

Tipikus „leszarom a szabályokat” hozzáállás. Utána meg jön a sírás, hogy miért kapsz bírságot, és miért veszik el tőled az állatot… Azért, mert jogszabály által védett. A „rendesen tartás” alapelvárás attól, aki állatot tart, azon felül bizonyos fajokat csak engedéllyel lehet tartani. Ha ez túl macerás valakinek, akkor válasszon más fajt…

2019. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Bocsi, a 12. hsz-ban ugyanaz az eset van a 2 cikkben...
2019. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!