Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak hám helyett lehet...

Nyuszinak hám helyett lehet venni cica nyakörvet+pórázt?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy egyáltalán nem hagyja hogy hámot adjak rá, teljesen megvadul. Arra gondoltam veszek egy cica nyakörvet, amiből nem tudja a fejét kihúzni, az is jó lenne?

Lenne egy másik, nem idevágó kérdésem is. Mostanában teljesen elhagyta a széna evést és nem tudom rá visszaszoktatni. Sosem volt nagy szénás de volt egy-két fajta amit viszonylag szívesen megevett. Most már azonban hozzá sem nyúl. Ha egy napig nem adok mást akkor nagy kínjában pár szálat elnyammog, de csak annyit hogy "éhen ne haljon" és várja a finomságot. Aggódom mert a fő tápláléka a széna kéne legyen de éheztetni sem akarom, mit tegyek?


2010. júl. 12. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább hámot adj rá, a póráz rászorul a nyakára és mivel elég gyenge csontozatú fulladást is okozhat. Két fajta hám van, van egy olyan ami mellényszerű (lukacsos anyagból), és olyan is ami olyan mint a kistestű kutyáknak van. Addig adj neki valamit amit rághat ameddig te ráteszed a hámot.

Szénázás: vannak akik hetente egyszer szénanapot tartanak. Próbáld ki:éhen veszni biztos nem fog, de tehetsz a szénaközé karalábélevelet, beleteheted a szénát salátatartó gömbbe (amit be kell lógatni a ketrecbe), tedd érdekessé számára. Ha nem válik be, akkor rakd elé, és addig ne adj neki mást míg meg nem eszi. Persze friss, illatos zöld szénát adj neki.

2010. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először az én nyuszim is megvadult a hámtól, össze-vissza rohant, és már attól féltem, hogy kárt tesz magában. Később mikor ráadtam kivittem olyan helyre ahol nyugodtan rohanhat, amerre akar és nem megy neki semminek. Idővel megszokta és most már simán tudom ,,legeltetni". :) A szénás kérdésre nem tudok jó választ adni, csak annyit, hogy mindig rakj elég, hiszen ez a legfontosabb tápláléka, hátha hozzányúl. Esetleg még annyit, hogy a ,,finomságot" módjával add neki, vagy mellőzd teljesen, lehet hogy azért nem eszi a szénát.
2010. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
érdekes, nekem semmi baja nem lett tőle...nyugottan egedbe, kicsit furcsán érzte magát rajta, aztán ment vele szépen.később az udvaro is elvsielte.
2010. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szerintem vegyél kölyökkutya nyakörvet vékony textil.én is ilyet használok régen én is hámot használtam de utálta és én is.
2011. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!