Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire viseli meg a nyuszit...

Mennyire viseli meg a nyuszit az utazás?

Figyelt kérdés
Heti 2x3 óráról lenne szó, pénteken haza az albérletből, hétfőn reggel vissza.
2019. aug. 27. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha figyelsz az igényeire, akkor nem annyira
2019. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ha minden cuccát viszed magával akkor nem igazán viseli meg. Bár ez nyuszi függő.

Az én nyuszinnak nincs gondja az utazással van amelyik nyuszi viszont remeg, látszik hogy fél utazás alatt, illetve ha odaértek lehet bélleállása is a nagy stressztől. Ne mozgasd ilyen sürüen mert ők nagyon ragaszkodnak a megszokott kis környezetükhöz hisz területvédő állatok. De ha mindig mozgatod akkor nincs saját területe.

Ez a sok utazás nagyon megviselheti főleg hogy hosszú az út.

2019. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

illetve az lemaradt hogy minden egyes utazás után durcizni fog

Vagy a kajával sztrájkol ami miatt bélleállása lesz vagy csak nem fogod tudni megfogni.

Lehet hogy napokig de lehet hogy csak egy két óráig.

2019. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! nekem egy 2 éves belierem van és azt kell mondjam, hogy mostanában meglepő módon nem viseli meg az utazás. Régebben csak állatorvoshoz vittem kocsival és remegett, benyálasodott a pofija minden baja volt már 10 perces utazástól is. Na és igen, amikor hazaértünk megsértődött. Nem evett, elfordította a fejét. Nagyon komoly. Tényleg meg volt sértődve 😊

Viszont az utóbbi időben volt több nagy utazásom is és úgy döntöttem magammal viszem. Az első úton egy viszonylag nagy hordozódobozban szállítottam, tettem alá egy törlőronygot, meg szénát, hogy ha szeretne tudjon enni és így utaztunk 500 km-t. Először összekuporodott, de kb az út felétől meglepően jól viselte. Az ölemben tartottam a tárolót és néha kinyitottam és már érdeklődő volt. Kicsit olyan volt, mint akinek tetszik is 😊 Amikor odaértünk akkor pedig nem vettem észre rajta nagyon, hogy bármi nagyobb gond lenne.

Nemrég így felbátorodtam és elvittem magammal nyaralni is két hétre- ismét 600 km autóban😊 Apartmanban voltunk a tengerparton és megengedett volt, hogy vigyünk állatot. Itthon egy nagy kétemeletes, de összecsukható ketrecben lakik, így elvittem az eredeti lakhelyét is a nyaralásra. Őt ugyanúgy szállítottam tárolóban, mint máskor is. Amikor megérkeztünk az volt az első, hogy összeraktam neki a lakhelyét és azonnal otthon érezte magát. Amikor kiengedtük a lakást kicsit bátortalanul fedezte fel, de pár nap alatt teljesen uralta a terepet 😊 Viszont látszott, hogy nagyon szuper neki, hogy egyből ismerős helyre kerül a saját kuckójában a nagy utazás után. ez volt a legszuperebb megoldás. És életem legjobb nyaralása volt, hogy ott volt ő is és nem kellett aggódnom két hétig, hogy mi van vele, jól etetik-e stb.

De persze minden nyuszi más személyiség. Az enyém általában is nagyon vagány. Szerintem próbáld meg nyugodtan szállítani, de figyelj, hogy kényelmes legyen neki a szállítódobozban és szellős, legyen neki széna is mindenképp. És ami a legfontosabb szerintem, hogy ha nem tudod a saját lakhelyét vinni neki, hogy mindkét helyen ugyanabban ketrecben lakjon, akkor mindkét helyen alakíts ki neki saját lakhelyet, amiben otthon érzi magát és az utazás után engedd oda be és ne piszkáld. Hagyd, hogy kiheverje az esetleges felzaklatottságot.

Persze sokkal jobb lenne neki egystabil helyen, de ha nincs más mód, akkor próbáld meg párszor vinni magaddal és figyeld a reakcióit. bár nekem egy picit sűrűnek tűnik ennyi utazgatás rendszeresen, de akár meg is szokhatja.

Én egyébként nagyketrecben tartom így bőven van hely, teszek neki nagyon sok szénát és vizet bőven és 2 éjszakára simán magára hagyom és inkább nem szállítom. Soha nem volt még probléma így sem.

2019. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!