Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire stresszes a nyuszinak...

Mennyire stresszes a nyuszinak ha nem mindig egy helyen van?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy nyuszit, viszont jön a nyár, megyek nyaralni, pihenni ide oda. Tudom hogy pl a tengerimalacok nem szeretnek máshol lenni a megszokott helyükön kívül. Mennyire stresszes egy nyuszinak az, hogy 2 hetente elviszem a szobámból más helyre?

2019. jún. 26. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A nyulak alapból párban tartandòk, úgyhogy minél hamarabb szerezz be egy azonos nemű, vagy ivartalanított nyulat mellé.

Az utazàst és a környezet változást nem igazán szeretik, ráadásul meleg is van. Ha megoldható hagyd inkább otthon és gondozza egy családtag /barát /szomszéd

2019. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel zsákmányállatok, a hurcolás nagy stressz nekik, és ez akár komoly egészségügyi gondokat is okozhat. Persze nem hal bele, ha el kell vinni orvoshoz, de feleslegesen ne vidd magaddal ilyen gyakran, mert nem jó neki. Főleg kánikulában. Inkább kérj meg valakit, hogy menjen át és a saját helyén gondozza, amíg nem vagy otthon.

Mivel általában minimális méretű ketrecben élnek a nyuszik, ilyenkor is ugyanúgy igénylik a szabad mozgást. Ha valaki csak az etetés idejére látogatja, nem fogja elegendő időre kiengedni, ezért érdemes beszerezni egy biztonságos kifutót, ahol a nyuszi állandóan kint lehet akkor is, ha több napra elmész.

2019. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Eléggé. Én inkább rábíznám valakire a helyedben.


Elsőnek: Igen, ez a kijelentés szép és jó, hogy "a nyulak alapból párban tartandók", de akkor légyszíves említsd meg azt is, mennyire nehéz összeszoktatni őket egymással. Sok gazdi belebukik, hiába próbálkozik a legjobb tudása szerint, vagy kér szakértői segítséget. Nem annyira egyszerű ez, nem beszélve arról, hogy két nyúl dupla annyi rombolást jelent. Én mint nyúltartó, nagyon átgondolnám mielőtt társat hoznék az ivartalan bakom mellé, ez nem úgy működik, hogy csak úgy gondolok egyet és ketten lesznek.

2019. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja 3# nyilván legyen fontosabb a saját kényelme, mint hogy az állat boldog legyen.

Elismerem, hogy vannak olyan nyulak, akiket nem tudsz társítani. De elég szélsőséges eset, általában minden jól megy.

Minél tovább van egyedül, annál nehezebb lesz. Tájékozott ember alapból úgy veszi magához, hogy már össze vannak szokva(testvérek stb)

2019. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én amikor legelőször mentünk el otthonról, jó szándékból elvittem a nyuszimat ismerőshöz, hogy a nyuszi ne legyen egyedül, a gondozással minden rendben volt, s mégis, mikor haza vittem a nyuszit meg volt bolondulva, mindent megjelölt, lepisilt, döfködte a kezünket...kellett 2-3 hét, mire vissza állt a rend...azóta már voltunk nyaralni, a nyuszi otthon maradt a megszokott helyén, és minden rendben volt vele
2019. júl. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!