Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik azok a feltételek ami...

Mik azok a feltételek ami mellett egy toy törpenyuszi sokáig él? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy mivel etessem,miből mennyit,levigyem-e(panel ház,4. emelet)Mi kell neki a kalitkába,mi az amit nem lehet neki adni.Mindent tudni szeretnék mert nagyon szeretem és szeretném ha sokáig velem maradna.Nem normálisak kíméljenek.Nem érdekel semmilyen nyúlpörkölt receptje..
2010. júl. 16. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

www.torpenyul.hu

Itt mindent megtalálsz

2010. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az oldalt és a gyors választ.Olyanok válasza is érdekelne akiknek ilyen vagy hasonló fajtájú nyula van,és esetleg tapasztalatok észrevételek.Azok mellett amiket leírtam érdekelne még hogy hogyan neveljem szobatisztaságra és van-e valami tényleg hatásos módszer arra hogy lehűtsem,mert szegény már a járólapon fekszik,és liheg,látszik rajta hogy melege van.Sajnos a 4. emeleten lakunk és itt jóval melegebb van mint az alattunk lévő szinteke.13/L
2010. júl. 16. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi a toy törpenyúl hivatalos neve, mert ilyen fajat nincs törzskönyvezve, (nem akarok kötekedni)

Nekünk holland törpénk van:

Egy 120-as ketrecben lakik, aminek az alján két járólap van (ha beteszed a hűtőbe, jól lehűl és jót tesz a nyuszinak). a ketrec tetején pedig egy lefagyasztott 2literes ásványvizes palack, a hideg lefelé száll ezért jól lehűti a nyuszit. Olykor hideg vizes kézzel simogatjuk a füleinél, (figyelve, hogy víz ne menjen bele a hallójáratokba), este pedig kicsapjuk az erkélyre, ha már lehűlt egy kicsit a levegő, ha rohangáljon.

Jó minőségű tápot (verse-laga)kap, sok zöldséget és levelet, szeretjük megkóstoltatni vele a gyümölcsöket is, (most áfonyát kapott, és ízlett neki.), de semmilyen emberi ételt ne adunk neki. A legfontosabb a széna amit ennie kell, [link]

Itt nagyon sok minden van az etetésről, a mérgező és az ehető növények listája, stb.

A ketrecében alomtálca van fapellet alommal töltve, egy most alma ízesítésű fogkoptató gipsz, 8imádja rágcsálni), nyalósó (egyszer nyalta meg), egy most egy fakanál, vagy éppen mi amit rághat, és egy kerámia etetőtál (hogy ne tudja kiborítani), persze golyós itatója is van.

Évente legalább egyszer oltatni kell kombinálttal érdemes (mix+rhd elleni vakcina), pár havonta karmot vágni, vedlésnél fésülgetni (mi a szőrét szoktuk kitépkedni), és ha gondolod ivartalaníttathatod is (erősen ajánlott, a daganatos betegségek megelőzése végett)

A hosszú élet titka mint mindenki másnál is az egészséges életmód és a sok mozgás, mert a nyusziknak a legérzékenyebb szervük a gyomruk,és ha egyszer elhízott nagyon nehéz lefogyasztani.

Hámmal leviheted, valamilyen rétre, vagy valakinek az udvarára, ahol nincs se kutya, se macska.

2010. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :D

Egyébként egy állatkereskedésben vettem és ott azt mondták hogy toy nyuszi.Sokat segítettél :D

2010. júl. 16. 19:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem.

Ha linkelsz róla képet, megmondom a pontosan milyen fajta, de a törpenyúl.hu oldalon is rajta vannak a fajtaleírások. Talán nálunk az oroszlánfejűeket nevezik így. Egyébként ez a név csak reklámfogás, hogy jobban vegyék, pedig mindnek van hivatalos neve.

2010. júl. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszii.Majd megpróbálok róla képet linkelni.Egyébként ma először levittem.Nagyon tetszett neki.Utánna annyira elfáradt hogy mikor vittem fel az ölemben el is aludt :D Tetszett neki.
2010. júl. 17. 19:21
 7/9 A kérdező kommentje:

Na akit érdekel itt egy kép róla.Nem sok látszik,de aki meg tudná mondani milyen fajta annak megköszönném :D

[link]

2010. júl. 18. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Oroszlánfejű törpe nyuszi (egy génes). Ha leviszed sétálni érdemes élősködők ellen is cseppeket is rátenni.

Meg nem szeretnék beleszólni, de a terráriumban nem igazán jó tartani,mivel a vizelete párolgásakor mérgező vegyületek kerülnek a levegőbe, illetve nem szellőzik. Főleg hogy a nyuszi hosszabb szőrű, és a nyuszik nem nagyon bírák a meleget, mert könnyen kapnak hőgutát.

2010. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom már ketrece van.Csak ideiglenesen volt terráriumban.
2010. júl. 18. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!