Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kisemlősök

A kérdés

Miért jobb így tartani egy tengeri malacot?

14 éves koromtól tartottam tengeri malacokat, mindig is a hagyományos, jól megszokott módon: nagy ketrec, szénatartó, itató, alattuk forgács.

Egy ideje azonban nincsenek malackáim, most viszont úgy döntöttem ismét szeretnék két kislányt.

Mostanság egyre gyakrabban látom különböző oldalakon ezt az "újfajta" tartási módszert. Plédek és egyéb más anyagok, takarók vannak a malacok alatt. Meg tudná nekem válaszolni, hogy ez miért jobb, mint a forgács? Illetve hogy pontosan mi is az alattuk? Csak sima plédek egymásra rakva, vagy valami különleges nedvszívó takarók ezek? Megérné kipróbálni, vagy ez csak egy újabb divatos hóbort külföldről? Tapasztalatoknak is örülnék.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: tengerimalac, tartás

okt. 16. 19:14  Privát üzenet  

A válaszok
facebookon tengeri malacos csopiba lépj be. ott elmagyaráznak mindent, nagyon segítőkészek

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont okt. 16. 20:18 Privát üzenet
Ez engem is érdekelne. Bár feltételezem jobb a talpuknak és nem allergiásak rá, mint sok rágcsáló a forgácsra.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont okt. 17. 19:26 Privát üzenet

Előny: puhább, nem poros, nem allergizál, biztos nem okoz talpfekélyt.

Hátrány: A malacok sokat pisilnek, főleg 2, és mint tudjuk, társasok. Hát, tüdőzzön le valaki egy 1-2-3 napos szőnyeget... nem lesz kellemes élmény.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont okt. 18. 18:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet szobatiszta egy tengeri malac?
Tengeri malac tartók! A malackátok bírja a "tetőtéri klímát" nyáron is?
Ez normalis viselkedés két hím tengeri malac esetében?
Mitől hörög, nyüszít, és időnként krákog/köhint nagyot a tengerimalacom?
Tengeri malacom mostanaban el kezdett puttyogni rendszeresen, why?
Miert nem eszik a tengeri malacunk?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kisemlősök rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!