Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől hörög, nyüszít, és...

Mitől hörög, nyüszít, és időnként krákog/köhint nagyot a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Nem fiatal már, 5 éves, és ezt a jelenséget leművelte már jó párszor élete folyamán, de évente 2-3 alkalom biztosan van. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint embereknél a hurutos köhögés. Ilyenkor ha próbál csipogni, vagy nem megy neki, vagy csak sípolás szerű halk hang jön ki a torkán. Hetente kétszer is takarítva van a ketrec, mivel kisebb, emiatt sűrűbben kell. Vannak fázisok, mikor semmi baja, csak sokat tüsszög, utóbbit sem értem mitől. Már gondolkodtam azon is, hogy szénanáthája van (most újabban kezdte el nagyon, ahogy kiszépült az idő). Orvoshoz nem vittem még, mondjuk ahol mi vagyunk nincs is hova elvinni. Étvágya mindezek ellenére ugyanolyan mintha semmi baja nem lenne, nagyon szeret enni, és nagyon nagy mennyiségben, utóbbi az én hibám, mert elkényeztettem. Na szóval, volt már olyan, hogy ugyanígy hörgött, majd egy váratlan pillanatban köhintett egy nagyot evés közben (aminek elég csúnya hangja volt), és azzal megszűnt a jelenség. Ezért nem vagyok biztos benne, hogy megfázás, vagy irritáció, hanem mintha valami lerakodna neki.

2019. ápr. 20. 04:11
 1/1 anonim válasza:
100%
Mindenképpen állatorvos! Így nem lehet megállapítani, mi baja!
2019. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!