Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt szeretnék tartani....

Patkányt szeretnék tartani. Félnem kéne a betegségektől?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszettek a patkanyok csak azt olvastam hogy sok betegséget terjesztenek. Mit lehetne csinalni?

2019. nov. 11. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne az utcáról fogj be patkányt...
2019. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
A patkány alapvetően egy rettenetesen okos és tiszta állat (magára nézve). Ha kisállatnak veszed normális helyről és nem befogod, akkor nem terjeszt semmit.
2019. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
A házikedvencként tartott patkány semmilyen betegséget nem terjesz. Facebookon a Patkányvarázs csoportban tudnak neked segíteni, megfelelően tájékoztatni.
2019. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gorgonzola ***** válasza:
76%
Nyugi, nem kell túl izgulni a dolgot. Ha jó tenyésztőtől veszed és utána megfelelő higéniájú környezetben tartod, akkor nagy gond nem lehet. Azonban Magyarországon nem biztos, hogy találni fogsz megbízható tenyésztőt. Néhány állatorvost is érdemes körbekérdezni, hogy egyáltalán elvállalnak-e patkányt.
2019. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Flagstaff ***** válasza:
Patkányvarázs oldalon tájékozódhatsz róluk, Facebookon is van csoport ezen a néven, itt mindig vannak örökbe fogadható patkánykák. Betegséget nem terjesztenek, legfeljebb függőséget okoznak... Jó arcok, kedvesek, barátságosak, és nagyon tiszták, legalábbis az enyéim állandóan mosdanak. (Állati vicces, amikor nekiáll a farkát végigmosni...)
2019. nov. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%

Nekem volt csuklyás patkányom 2 évig. Ahol vettül állatkereskedésben ott nagyon értenek hozzá.Egyik ismerősük tenyészti őket hobbi állatnak de kigyóknak kajának is megfeldlnek.

Láttam a tvben egy hírt hogy a házikedvencnek tartott csuklyás patkányok 80%a daganatos betegségekre hajlamos. Nos az én patkanyomat is ez vitte el.

2019. nov. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen sajnos nagyon hajlamosak a daganatokra, illetve sok patkány mycoplasma fertőzött azonban ez emberre nem terjed át, ahogy a legtöbb betegség sem.

Oké a szalmonellával pl vissza tudnak fertőzni ha átadod nekik de egy mezei hányós-hasmenőst vagy náthát nem fogtok cserélgetni szóval nem kell félni.

Tőlem is kérdezik néha hogy "és nem terjeszt betegséget?" ilyenkor meg szoktam kérdezni hogy mégis mit? Mit szedne össze egy lakásban egy állat ami életében nem járt a vadonban (max ha hordozóban viszem valahova), ráadásul mi olyat amit át is tud nekem adni?

Azért ne nyalogasd de semmi bajod nem lesz tőlük, légúti betegségekre hajlamosak amúgy de nem adják át.

2019. nov. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Illetve szeretnek rémisztgetni az úgynevezett "rat bite fever"-el, de az ezt okozó baktérium inkább vadon élő példányokban fordul elő, a legtöbb eset nem durvább egy influenzánál és szintén Gombócka az állatkereskedésből aligha szedi össze valahol főleg ha őt vagy anno a mamát kezelték már antibiotikummal. Meg amúgyis főleg magyarországon rohadt ritka, előbb kapnád el patkánypiszkos péksütiből.
2019. nov. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Hol olvastál ilyen baromságot? Semmi emberre veszélyeset nem terjesztenek.

A pestist sem a patkányok terjesztették, hanem a bolhák, amik többek közt a patkányokon is hemzsegtek akkor. Patkányból meg sok volt.

2019. nov. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ!!! :)
2019. nov. 12. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!