Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúlnál mik a fogprobléma...

Törpenyúlnál mik a fogprobléma tünetei?

Figyelt kérdés
Törpenyulamnál még soha nem volt fogprobléma, mindent eszik, rágcsál, szénát is sokat fogyaszt. A vastagabb szénaszálakat és a botokat is meg tudja rágni. Tegnap vettem észre, hogy egy sárga szálú szénát már majdnem teljesen behúzott, de kb egy centi lógott ki a szájából és elég sokáig rágcsálta, mintha nem tudná elrágni. De előtte pedig egy nagyon vastag szálat (ami már szinte úgy nézett ki mintha bot lenne) hamar elrágta és megette, egyáltalán nem ejtette le és mostanában amúgy is sokszor ezeket a vastagabb sárga szálakat válogatja ki és ügyesen meg is tudja enni. Viszont amivel tegnap kicsit ügyetlenebb volt, az a fajta sárga szénaszál nem volt túl vastag, viszont elég rágósnak tűnt, mert én sem bírtam elszakítani sem. Szóval lehetséges hogy csak az az egy szál volt olyan nehezen elrágható, vagy ez már utalhat fogtúlnövésre? Azóta is szépen szénázik, minden fajtáját eszi, a puhább, rövidebbeket is és a vastag, keményebb szálúakat és botokat is rágcsál. Szerintetek emiatt kell aggódjak?

2019. nov. 21. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogprobléma első tünete hogy nem eszik.

De lehet ilyen is hogy nyáladzik vagy könnyezik a szeme. Nagyjából ezek vannak.

2019. nov. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi nem jelent semmit, az enyém is szokott néha csak úgy nyammogni egy-egy szálon, aztán van hogy meg sem eszi végül. Ha ritkán van ilyen, egyébként szépen szénázik, akkor ez nem gond szerintem.
2019. nov. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából nem tudom megállapítani, mert néhány szálat tényleg mintha nehezen rágna meg, de megeszi. Ráadásul nagyon szívesen szénázik, reggel is két pofára ette. Viszont van olyan szál amit szájába vesz és meg sem eszi, de ilyen nagyon régen is volt már. Azt nem értem, hogy nem is túl vastag szálat nehezen rágott meg, de egyből utána egy vastagat simán behúzott, meg van olyan is hogy egyszerre kettőt húz be és szépen megrágja, és még a nagyon vastagot már szinte botnak kinézőeket is simán megeszi
2019. nov. 26. 08:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy meg fogom kérdezni az állatorvost, az a biztos, mert én nem tudom ebből megállapítani.
2019. nov. 26. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Válogat, ha nem ízlik neki akkor nem eszi meg. Az enyém is ezt csinálja, főleg mikor kézből kapja a szálakat egyesével. Van amelyiket bekapja megrágja és otthagyja. Az nem finom.


Az orvos is csak altatásban tudja megvizsgálni a teljes fogsort. Addig amíg eszik nincs értelme dokihoz vinni. Az hogy válogat az meg nem baj.

2019. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!