Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rokon hörcsögöket pároztatni?

Rokon hörcsögöket pároztatni?

Figyelt kérdés
Van egy nőstény hörcsögöm és régebben szült höriket. Szeretném az egyiket a nősténnyel pároztatni. Lehet vagy esetleg torz ill. beteg utódok születhetnek emiatt?
2010. júl. 19. 12:07
 1/9 anonim válasza:
Szinte biztos, hogy nem lennének egészségesek, ha megszületnek egyáltalán.
2010. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Toppancs ***** válasza:

Szerintem se érdemes,bár a szabadban is biztos pároznak rokonokkal.

De ha van rá mód ne a rokonaival pároztasd!

2010. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne tedd!! Csak külön alomból származó höriket akik nem rokonok.
2010. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges. A beltenyésztés a homozigóta gének arányát növeli, és a variabilitást csökkenti. Ugyanakkor ez a jelenség a közhiedelemmel (hisztériával) szemben semleges, tehát nem csak a rossz, hanem a jó tulajdonságokat is előhozhatja. Éppen ezért az állatok tenyésztésénél régóta bevett módszer.

Viszont ha nincs vele különösebb célod, akkor nem látom sok értelmét. A módszer jó arra, hogy ismeretet nyerj az álatok genomjáról, beltenyésztett törzsed legyen, fixálj egy mutációt stb. deha csak úgy csinálod céltalanul, akkor érdemi eredményt nem fogsz kapni.

2010. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tenyésztés céljából tartom őket.
2010. júl. 19. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki tenyésztési célzattal van, akkor illene tudnia , hogy ilyet nem lehet csinálni. Az állatok nem tesznek különbséget egymás között, tehát teljesen mindegy kivel csinálják. A tenyésztő feladata lenne, hogy erre ügyeljen, és megakadályozza a beltenyészetet. Bár az ilyen tenyésztők nem a minőségi, hosszú életet megélő, egészséges egyedek születésén fáradoznak, hanem azon , hogy a lehető legtöbb állat szülessen.
2010. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem hivatalos tenyésztő vagyok. 16 éves lány vagyok és csak kiváncsiságból kérdeztem ezt mert pároztatás céljából tartom csak a hörcsögöket.
2010. júl. 24. 03:10
 8/9 anonim ***** válasza:

olyan nincs hogy hivatalos hörcsögtenyésztő. aki tenyészti az tenyésztő(tenyésztés=pároztatás és kölykök eladogatása)

A válaszom pedig: én egyszer kaptam egy hörcsögöt ami olyan helyen született hogy egy nagy helyen több tucat hörcsögpár élt és így adódott hogy rokonoknak született kölyke. Na ez a kölyök szaporodásképtelen volt, ugrálva közlekedett, hiperaktív volt, még pisilni se állt meg és egyszerűen nem vette észre az ember kezét csak továbbgázolt rajta.Ne csináld ezt, inkább cseréld be a boltban, megcsinálják.

2010. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
soha ne tégy ilyet
2010. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!