Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig élt a tengerimalacod,...

Meddig élt a tengerimalacod, és miben pusztult el?

Figyelt kérdés
Az is érdekel ha leírjátok h egyedül volt e vagy társsal, szült e vagy sem és hogy főleg magokat és tápot vagy inkább füvet és zöldségeket kapott általában enni.
2010. júl. 19. 14:45
1 2
 1/12 anonim válasza:

volt két b-uzi fiú malacom és megkúrtá k egymást!

Belehaltak szegények

2010. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5 évesen halt meg, nőstény volt és nem szült sosem. Vastagbéldaganatban halt meg. És petefészekcisztája is volt, de azt még meg lehetett volna műteni, de a daganat miatt sajnos nem volt értelme. Nem tudták kivenni a daganatot, el kellett altatni. Egyedül tartottam. Magok mindig voltak előtte, zöldséget, gyümölcsöt reggel és este kapott. Nap közben pedig nyáron-tavasszal kapott füvet is.
2010. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az volt a baj sajnos, hogy csak nyáron kapott füvet. A tengerimalac emésztőrendszerének megfelelő működéséhez NAPONTA kell szénát ennie, és füvet is gyakran. A megfelelő rosttartalam(széna) hiánya miatt felborul az emésztése és hajlamos lesz a betegségekre. A megfelelő rosttartalom hiánya nem csak tengerimalacoknál de az embernél is béldaganatot okoz.
2010. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az enyém egyébként 2 éves volt, és nem tudom miben halt meg, a két hátsó lába lebénult nem tudott lábraállni csak feküdt az oldalán szaporán vette a levegőt és forró volt a pici teste. Szerintem tüdőgyulladás. Pár óra alatt végzett vele, pedig előtte nap este még vigan ugrándozott ki is vittem a kertbe legelészni azt nagyon szerette. Lehetséges, hogy megfázott és amitt halt meg. Nagyon szerettem. A párja pedig majdnem utánament, annyira boldogtalan volt. Aztán most vettem mellé egy másik malackát vele jól kijön úgy látom megint boldog.
2010. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pici, a malacom 8 és fél évig élt, társ nélkül. Sosem volt beteg és vemhes sem. Zöldségeket, gyümölcsöt, magvakat és szénát kapott enni minden nap. Mondhatni végelgyengülésben halt meg, kész matuzsálem volt a cucum.
2010. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
nemtudom pontosan meddig élt, de nem sokáig. mindig vinni kellett állatorvoshoz mert mindig volt vmi baja, általában vitaminhiánya de arra kapott gyógyszert ésmég mindig nem javult az állapota. aztán egyszer elkezdett nyáladzani, beszürkült a szeme, és következő nap meghalt. :(( bármég kicsivoltam de nagyon szerettem :(
2010. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom egy malac 7-16 évig él, ezt tekintve a 8 év teljesen átlagos, sőt az alsó határ szinte. Semmiképp nem matuzsálem. Bár mindenhol mást irnak az életkorról.
2010. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A malacok maximális életkora 8-9 év lehet, többre nem képes a szervezetük. Átlagosan 4-5 évet élnek.
2010. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"K: Meddig él egy tengerimalac?

V: 5-8 évig. A strapabíró, egészséges állatkák akár 10 évig is elélnek. "

[link]

Valamit nagyon félre olvastál.

2010. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kucee válasza:
Zsuzsi tengerimalackám körülbelül 4 évig élt, de nem tudom miben halt meg, csak egyik reggel úgy találtam rá, hogy alig élt, aztán nem sokkal később meghalt. Utána lett két malackám, egy anya meg a lánya, elmentünk nyaralni, mire hazajöttünk az anya szült 4 kismalacot, viszont utána meghalt a lányával együtt, aztán mind a 4 kismalacot felneveltük, ők lassanként sorban eltávoztak, 4 év leforgása alatt, de nem tudjuk miért.
2010. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!