Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megőrült a hörcsögöm. De miért?

Megőrült a hörcsögöm. De miért?

Figyelt kérdés

semmi baja nem volt kézböl etettem.odajött ha beraktam a kezem.mindene megvan, ma hazajöttem és megnéztem hogy mi van vele.és két lábra állt és rezgett rám, és még most se engedi hogy hozzányúljak.a társától is elkellet különíteni mert nekiment :S

mitől lehet?


2010. júl. 19. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
talán a meleg miatt, de annyira nem tudom sajnos!
2010. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
76%
melege van :D
2010. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon meleg van pl a házunkban máma 28 fok volt de furcsa mert a szobámban vannak a hörik és itt esténként olyan meleg van hogy meg nem lehete maradni de a höriknek nincs is melegük
2010. júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Toppancs ***** válasza:
Lehet hogy tényleg melege van de az állatorvos se egy rossz ötlet mivel lehet hogy valamilyen idegproblémája van!
2010. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A melegtől ilyet nem csinál. Én régóta tartok és tenyésztek höriket de ilyet egyik se csinált a melegtől. A társának nekimehet akkor is ha kevés a kaja, nincs bújó lehetőség és úgy érzi zavarják, ez idegessé teszi és nemcsak a társának megy neki de rád is csattog. Vagypedig valamitől nagyon megijedt, próbáld meg csendes és sötét helyre vinni nyugodtan beszélni kivenni és lassan simogatni igy majd megint visszanyeri a bizalmat feléd és ha rendbejött lelkileg akkor talán még a társát is megszokja. Nézeteltérések mindig adódnak két hörcsög közt, mert a hörcsögök alapvetően EGYEDÜL ÉLŐ MAGÁNYOS ÁLLATOK a fajtársaikat nem vagy csak nehezen viselik el. Természetben a nőstény és a him csak a párzási időszakban van együtt, különben magányosan élnek. Ez aranyhörcsögre 100%-ig igaz, ők nem tarthatók párban ha jót akar az ember, mert simán meg is ölhetik egymást. A törpehörcsögök közt két lány viszonylag jól kijön egymással ha kis koruk óta együtt vannak és megismerni a szagát. Ha ez a szagminta elvész, ők is ellenségként lépnek fel egymással szemben de ehhez több hét külön élés kell.
2010. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ohh köszi
2010. júl. 20. 13:48
 7/10 Szandra-Diesel ***** válasza:
Én is inkább az előttem szóló válaszára tippelek. Az ivarérett hörcsögök nem társas lények, lehet épp felnőttek és neki álltak versengeni? Te tudod megítélni hogy mekkora hörcsögeid vannak és milyen neműek. De talán mérlegelned kellene hogy külön válaszd őket, hogy ne legyen ilyen ideges és zaklatott. Amikor elhoztam az én kicsikémet a többiek közül és kipecázták a többiek közül harapott, de amint elkerült a többi közeléből lenyugodott és itthon én a helyére tettem nem tett ilyet. Még nem harapott meg. Nem vagyok szakértő,de én arra gondolnék, hogy a társával való viszályok hatnak ki rád is. Aztán lehet jó nagyot tévedek.
2010. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
dzsungárirai törpe hörim van mind 2lány de ,elszökött és azért raktam külön öket hogy ne tudjon megszökni mert még kicsi. és azóta móta átkartam meghülyült most visszaraktam és semmi baja
2010. júl. 20. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs egy játszani akaró kisöcsi, vagy hug, aki véletlenül ráijesztett? Nem hiszem hogy a melegtől lenne...
2010. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy bolondgolyót evet

Vagy a meleg miat

2010. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!