Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kinek hány évig élt a tengerim...

Kinek hány évig élt a tengerimalaca (i)? Mit kell csinálni, ha elpusztul?

Figyelt kérdés
Most kettő malacunk van, 3,5 és 4 évesek. Félek, hogy mi lesz, ha majd holtan találom az egyiket. Kit kell hívni? Van olyan szolgáltatás, amelyik gyorsan elviszi? Kukába nyilván nem dobnám ki, eltemetni meg nem tudom hová (nagyváros). Bízom benne, hogy még két-három évig élnek, egészségesek, meg minden, csak jó lenne felkészültnek lenni.

2019. dec. 27. 16:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
8 éves volt a kismalacunk, semmi jelét nem mutatta, csak az utolsó két napjában. Nem nagyon mozgott már. Este fele jártunk már. Édesapám észrevette, hogy itt a vég, és mivel mindig is érzékenylelkű voltam (12 éves koromban történt) kivitte a kamrába és simogatta amíg el nem érte a vég. Mi az állatmenhelyhez vittük ki, ott van egy ilyen hely. Pontosan nem tudom mit csnálnak ott, nem is szeretném megtudni, de elméletileg méltó hely nekik. (A kutyám is ott van... †)
2020. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hamvasztást lehet kérni, állatorvosnál kell érdeklődni.
2022. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos az egyik meghalt, betegségben, az állatorvosnál tudtuk hagyni díj ellenében. A másik 6,5 éves, teljesen egészséges. Meddig élhet? A másik több hétig betegeskedett, fel tudtunk készülni, félek, ha ő csak egyszerűen elalszik, akkor nagyon sokkolná a gyereket. Vannak előjelei, ha öregség miatt hal meg? Vagy mire lehet számítani?
2022. aug. 27. 19:40
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez teljesen kiszámíthatatlan, történhet gyorsan is, hogy csak elalszik és mondjuk reggel vagy munkából hazaérten találtok rá. Ilyen halál pl. ha megáll a szíve, vagy valami zöldségben amit kap épp akkor sok vegyszer halmozódott fel és az végez vele.

De lehet úgy is mint az eltávozott malackátoknál, hogy jelei lesznek pl. már nem olyan aktív, többet pihen, esetleg valami tartós betegsége előjön az öregség miatt stb. Sajnos tényleg nem lehet ezt megmondani, malaconként eltérő.

2022. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 és 10 évig éltek. De én elég tudámányos alapokra épülve tartottam őket meg ilyen irányú végzettségem is van. Általában előbb meghalnak.

Ha elaltatásra kerül sor súlyos betegség miatt akkor ott lehet hagyni az állatorvosnál az állatot. Mi az egyiket az erdőben a másikat a temetőben egy eldugott helyen temettük el. Ha nem akarsz ásni javaslom kerdezd meg a helyi állatorvost milyen lehetőségek vannak. Egy telefonhívás vagy email nem kerül semmibe. Lehet a kisállatkereskedésben is van használható ötletük.

2022. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%

6.5 évesen nem öregségben fog meghalni. Sajnos az a probléma hogy a többség úgy tart állatot hogy fogalma sincs az igenyeiről meg arról sem mivel kéne taplálni. Mindig vannak jelei ha az állat beteg!!! Csqk ti nem veszitek észre. Nem halnak meg hírtelen. 9-10 évesen hal meg a tmalac végelgyengülésben. De az is egy lassú folyamat. Többet alszik, fakóbb lesz a szőre, kevesebbet eszik, nehezebben mozog. Pont ahogy az idős emberek is.

A malac 24 órás állat. Ami azt jelenti hogy nem bírja a koplalást. Ha nem eszik ennyi időn túl akkor meghal. Ha baja van meg nem eszik. Elég egy fogprobléma pl túlnőtt fogak. Rengeteg malackq hal meg ettől pedig egy fogvágassal megoldható nem is betegség. Vagy hasmenést kap valami olyan dologtól ami nem való neki. Ez a két tipikus eset szokott lenni.

2022. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!