Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a törpe nyúl...

Mit kell tudni a törpe nyúl tartásról?

Figyelt kérdés

Gyerekeim szeretnének törpe nyúlat és kíváncsi lennék, hogy mit kell erről pontosan tudni. Nyilván utána néztünk, de érdekelnek a tapasztalatok.


Elhelyezés:

Ketrecnek egy 156,5x77x61,5 cm-est néztünk. Nem tudom, hogy ez nem nagy-e egy kicsit. Ahová a ketrec kerülne tudnánk tartani az ideális 10-20 C°-ot és a 60-70% páratartalmat. Házikónak egy 27 x 41 x 29 cm-est néztünk ki. Mi bükk forgácsot néztünk, mert ez nem tartalmaz kémiai anyagokat és pormentes. Nem tudom, hogy ez megfelelő-e a fűrészpor vagy a gyaluforgács helyett. A wc-je 50 x 34 x 26 cm-es lenne.


Fajtája: Holland törpenyúl


Ha van valami tanácsotok nagyon szívesen fogadom. 🙂



2020. jan. 15. 19:10
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Megnéztem két nyulakkal foglalkozó rendelőt a közelükben. Az egyik az általad ajánlott Focus Vet a másik pedig az Állati doktorok. Mindkét honlapon más oltások szerepeltek. Az egyiken a

Myxovac, a Leporiphyllin és a kombinált, míg a másikon a Pestorin Mormix, a Nobivac Myxo-RHD-1 és az Eravac RHD-2. Ezek közül az öszeset beadjuk, esetleg még van valamilyen védőoltás, amit ez a két rendelő nem biztosít és be kellene adni?

2020. jan. 16. 09:54
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Háromféle betegség ellen kell oltani: RHD1, RHD2 és Myxomatosis.


A Pestorin 1 évig véd RHD1 ellen és 6 hónapig Myxomatosis ellen, a Nobivac 1 évig RHD1 ellen, 1 évig Myxomatosis ellen. Ezek közül válaszd ki az egyiket. A Pestorint 6 havonta, a Nobivacot 12 havonta kell beadni. Ha egyszer megkapta az első oltást az egyik fajtából, utána élete végéig azt kell kapnia, nem szabad változtatni!


Eravac-ot is jó, ha kap, de nem tudom, hogy milyen időközönként kell.


A Myxovac csak Myxomatosis ellen véd, ha kap kombinált oltást, akkor erre nincs szüksége. Leporiphyllint nem ismerem.

2020. jan. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Ha a Pestorint választod, akkor az első oltást ismételni kell 4 hét múlva, de ezt biztosan elmondják majd a rendelőben.
2020. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! 🙂
2020. jan. 16. 12:38
 15/31 A kérdező kommentje:

Még 2 kérdés merült fel bennem:

1. Kutyával és törpe hörcsöggel mennyire lehet őket összeszoktatni?

2. Ha repülővel utazunk, akkor vehetjük magunkkal vagy túl sok lenne neki?

2020. jan. 16. 12:50
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Az összeszoktatás függ az adott állatoktól. Az én nyulam eléggé területvédő, a macskám meg kissé félős. Ha a cica túl közel megy a nyuszi cuccaihoz, a nyuszi mindig elkergeti. Nem bántják egymást, de sose hagyom őket egyedül, bármikor történhet baj. Törpehörcsögeim is vannak, ők se egymással, se a többi állatommal nem szoktak találkozni.


Szerintem először mindenképpen hagyj időt a nyuszinak, hogy megszokja az új helyét. Később először csak ketrecen keresztül találkozzanak, figyeld mindegyikük reakcióját. Ha nem viselkednek agresszíven, akkor esetleg találkozhatnak, de csak úgy, hogy te is ott vagy. Én nem hagynám őket egyedül.


Repülővel nincs tapasztalatom, sose repültem még. Ha közben nem lehet veled a nyuszi, akkor inkább ne vidd magaddal. Sok nyuszi az autót is nehezen bírja. Ha nincs olyan ismerősöd, aki gondját tudná viselni amíg nem vagy otthon, akkor a Törpenyuszisok csoportban keresd Meier Krisztinát, neki van egy nyuszi panziója a 17. kerületben, és ő nagyon megbízható.

2020. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Van ismerősöm, aki tudna rá vigyázni, de ahová lehet a kutyáinkat is magunkkal visszük. 🙂
2020. jan. 16. 18:34
 18/31 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető, én se szívesen hagynám itt az állataimat. Szerencsére ha szükség van rá, a szüleim vigyáznak rájuk, de ez nagyon ritka.
2020. jan. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Minseo1998 ***** válasza:
Annyit még azért hozzátennék, hogy egy nyuszinak nem elég egy ketrecnyi hely, nagyon nagy mozgásigényű állat, sokan szabadon tartják a lakásban, én pl egy külön szobában fogom majd tartani szóval minél többet legyen kiengedve, mert hiába nagy a ketrec, az nem elég neki.
2020. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Amikor otthon vagyunk nálunk is szabadon lesz🙂

Van egy törpehörcsögünk, aki nagyon ritkán van a keretében. Annyira megszerették egymást a kutyákkal, hogy mindig ott van, ahol a kutya🐶

2020. jan. 19. 08:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!