Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kostolgat a patkányom?

Miért kostolgat a patkányom?

Figyelt kérdés

Egy hete még halálra rémült, ha hozzáértem, ezért is került hozzám. Most már megszelídült, mondhatni túlságosan is. Rohan a kezem után, követi és picit rágcsálja is. Nem harap, hanem tényleg olyan mintha kostolgatna. :D nem tudom eldönteni, hogy most egy nagy harapásra készül, vagy teljesen másról van szó?


Illetve mit jelent náluk a kattogás?



2020. jan. 21. 23:40
 1/4 anonim válasza:
100%
Csipáz Téged. Örülj neki.
2020. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugye nem egyedül tartod?
2020. jan. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzi magát. :)


Ha harapni akarna, akkor azt megéreznéd, mert harapna is.


Annyi még, hogy egyedül nem ajánlott tartani, mert társas állat.

2020. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A patkányok nem látnak túl jól ezért a többi érzékszervüket is használják, megszagol, hallgatózik mit csinálsz és igen, meg is kóstol hogy lássa milyen ízed van, mit reagálsz, ő most tulajdonképpen felfedez téged, én úgy szoktattam le a sajátjaim a túl erős rágásról hogy ha már fáj csippanok egyet, náluk ez a fájdalom jele, egész gyorsan felfogták mennyire szabad rágcsálni.

A kattogás ha halk azt jelenti boldog, ha a szemeit is kidülleszti akkor nagyon boldog de ha kifejezetten hangosan csinálja akkor viszont ideges vagy fél.

Itt sokat leírnak a viselkedésükről [link]

2020. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!