Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen időközönként takarítsam...

Milyen időközönként takarítsam ki az egész ketrecet?

Figyelt kérdés

2 tengerimalackám van, 160cm-es hosszú ketrecben. Naponta 3x, minden etetés előtt kiengedem őket fél órára, amíg kiszedem a pisis részeket az alomban alattuk, helyette teszek újat. Kajával mennek vissza.

A kérdésem, hogy elég sokat bogyóznak és úgy tudom, nagyon nem jó, ha belelépnek. Szóval mennyi időnként kéne az egész almot cserélnem? A napi utolsó (3.) takarításnál? Vagy kétnaponta? Eddig minden nap cseréltem. Mésik kérdés, minden ilyen "nagytakarításkor" fertőtlenítsem a tálcát? 20%-os ecettel szoktam minden 3.nap. Nem tudom jól csinálom-e, nem akarom, hogy megbetegedjenek.


Köszönöm előre is annak, aki segít.


2020. jan. 26. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ez természetesen a malackák számától és az alapterület nagyságától függ. Viszonyítás végett: a 100x50 cm-es ketrecben lakó két tengerimalac alatt elegendő négynaponta kicserélni a forgácsot, ha a forgács alá betegalátétet vagy fapelletet teszünk. Fontos, hogy önmagában fapelletet ne használjunk! Szórjuk be forgáccsal. Soha ne használjunk vegyszert a takarításhoz! Rendszeres takarítás esetén ecetes átmosással, amit forró vízzel leöblítünk és dörzsszivacs segítségével is elérhetjük a kívánt eredményt. A tisztítás után hagyjuk kiszáradni a ketrec alját, mert a belerakott forgács vagy almozó anyag hamar felszívja a nedvességet, ami nem tesz jót kedvencünknek."


[link]

2020. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen almot használsz és mennyire büdösek. Persze nem szabad hagyni, hogy mindig a bogyókon tapossanak, de a fő probléma a pisi. Ha azt naponta eltakarítod, a nagyobb takarítás elegendő ritkábban. Ha forgácsot vagy pellet almot használsz, érdemes lefedni egy réteggel, amiről a bogyókat egyszerűen felseperheted, vagy lerázhatod. Leggyakrabban szivacsos fürdőszoba szőnyeget használnak, mert a lyukakon a pisi át tud folyni, így az alom magába szívja, és nem a szőnyeget áztatja.

Ha a pisis részeket naponta többször eltávolítod, felesleges pazarlás 3 naponta kicserélni a teljes almot. Teljes cserét és ecetes fertőtlenítést így elég 1-2 hetente tartani, hiszen folyamatosan karbantartod a ketrecet.

2020. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!