Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacnak szabad...

A tengerimalacnak szabad jégsalátát adni?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam hogy nem szabad nekik adni jégsalátát és ha nagyon kis mennyiségbe adok neki akkor is veszélyt jelent számukra??
2008. nov. 19. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Kifejezetten TILOS!

Salátából is csak olyat kaphat ami nem permetezett!

2008. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Én semmilyen salátát nem adok a malacaimnak, félek az esetleges mérgezéstől. Annyi más zöldség-gyümi van nekik!!
2008. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Jégsalátát szabana, de mivel nem tudod, mikor és mivel permetezték, így nem túl célszerű. Sajnos már kis mennyiségű méreg is elég ahhoz, hogy elpusztuljon a malacod. Én adtam rendes salátát nekik, de a saját kertünkben termett és mi semmit se permetezünk.
2008. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem évekig voltak tengerimalacaim, és az alapkaja az a saláta, alma, répa volt, és egyiknek sem volt soha semmi baja. A legutsó, Répa nevű malacom 7 évig élt, és mindig salátát evett alapnak, mellé pedig egyéb zöldségeket, gyümölcsöket. Én arról nem hallottam, hogy jégsalátát tilos volna adni nekik. Nemrég volt a salátabotrány a tévében, persze előfordul az ilyesmi, de mivel kötelező az élelmezésügyi várakozási időt kivárni, és csak úgy forgalmazni a zöldségeket is, kevés a valószínűsége, hogy növényvédőszer mérgezésben pusztuljon el.
2008. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A többi zöldség gyümölcs ugyanúgy permetes lehet mint a saláta. Nekem a rendes saláta és jégsaláta alapkaja. És minden tengerimalim magas kort élt meg.
2008. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát ez a jég saláta amit vettem dobozba van ilyen rendes saláta amit az emberek is esznek (nincs benne tartósító szer) gondolom az ilyen salátákat jobban megvizsgálják mintha boltba levenném a polcról :) és köszönöm a válaszokat :)
2008. nov. 20. 15:15
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

"A többi zöldség gyümölcs ugyanúgy permetes lehet mint a saláta. "

A saláta sokkal jobban magába szívja a méreg és permetezőszereket, ezért nem szabad adni!

A többi gyümölcsről mosás közben könnyebben lejönnek a permetszerek, ellenben a salátával.

Sajnos sok malac hal meg salátamérgezés miatt, úgyhogy csak kis mennyiségben szabad nekik adni és ritkán! De a jégsalátát pedig egyáltalán nem szabad!!!

2008. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is évekig volt tengeri malacom és főleg salátát evett egyeszrűen imádta...nem gondoltam volna h baja lesz tőle, azért amit a malacnak nem mertek adni, de az emberek megeszik háát...sztem nem lehet baja tőle..
2008. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm malacai (6 malac) salátamérgezés miatt halt meg. Valóban igaz az, hogy amíg a répát nem permetezik - a föld alatt nehéz lenne ugye - a salátát igen és a malackáknak egész pici mennyiségű méreg is elég... Az almát is permetezik, de arról le tudod mosni.

ha garantáltan permetmentes a saláta, akkor viszont bátran add neki, imádni fogja!

2008. nov. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én malacaim mindenevők, de nekik is van ugyanúgy ízlésük, mint az embernek. Az almát például annyira nem szeretik, ellenben ha nem kapnak répát, abba "beleőrülnek". :D:D

Kóstoltasd meg velük, és ha szeretik, akkor had egyék. :)

Még annyit, hogy bármelyik zöldség illetve gyümölcs magába szívja a permetezőszert, így lemosni sem lehet róla. Még a répa is magába szívhatja, ha azt permetezik, meg ott van a műtrágya is...

Én nem veszek primőr termékeket, mindig "szezonális" gyümölcsöt zöldséget adok, a répa megy egész évben egyedül. (most a szőlő, persze kimagozva, és a mandarin megy) Meg sok friss zöldet kapnak, áltban sima fű, vagy gyermekláncfű ( a salátára "sajnálom" a pénzt, inkább erkélyládába vetek, igaz nem olyan nagy, mint a boltban, de tuti nem szennyezett)

2008. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!