Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek kutya, vagy...

Szerintetek kutya, vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Szóval, alapból nekem van már hörcsögöm, viszont ugye ők nem azok az állatok akiket csak úgy kivehetsz a ketrecből bármikor, mert megvan ugye a saját kis rutinjuk.

Ezért gondolkoztam kutyán(ezt a szüleim annyira nem preferálják, kertes házban lakunk de a kerítés néhol elég ramaty) vagy eszembe jutott még a tengerimalac, erről még nem beszéltem szüleimnek.

Szerintetek? Kutya vagy malac?

Gondolom a malacot fogjátok sokan mondani a kerítés miatt, de ha csak simán alapból kérdezném, szerintetek?



2020. márc. 3. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

a malac a hörcsög mellett nem sok újdonságot fog nyújtani


alszik, eszik, járkál


de ha végképp nem tudod egy mini kutyát megoldani tartásilag akkor mégis malac


esetleg macska? vadászgörény?

2020. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

A két állat teljesem más kategória anyagilag és foglalkozásilag is. Mennyi időd lenne rá?

A tengerimalacnak elég napi kb 2 óra foglalkozás, szabadon szaladgálás, megfelelő nagy ketrec mellett. Ja és tengerimalacOK, mert minimum kettő egyneműt kell tartani mivel nagyon társas lények.

A kutyával legalább 4, ha nem több órát kell foglalkozni naponta (főleg ha szobakutya), nem elég kirakni a kertbe és simogatni amikor kedved tartja.


Az első ajánlotta a vadászgörényt, de én azt mondom hogy inkább azt NE. A görény már majdnem egy kutya szintje foglalkozásilag és ahogy öregszik és jönnek elő a betegségei anyagilag is ott lesz. Kiskorúnak nem is ajánlanám, csak akkor ha nagyon elkötelezett és a szülei is szeretnék!

2020. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A körülményeidet olvasva, neked egyelőre tengerimalac.
2020. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne csak a kerítés rossz állapota legyen a döntést meghatározó szempont!

Ha kifogástalan lenne a kerítésed, egy kutya ugatása akkor is megszórja a környéket némi nem kívánt zajjal.

És bár lehet, hogy Te erre nem is gondoltál, de a szomszédaid nem biztos, hogy a te hobbyddal szeretnének együtt élni. Megvan nekik a saját hobbijuk, amire meg valószínűleg Te, meg a családod nem vagytok kíváncsiak.

Ezt nagyon komolyan át kellene gondolnod. Meg azt is, hogy mekkora felelősséget veszel a válladra, ha magadhoz veszel egy kutyát kb. 15 évre. Lesz elég időd, türelmed, elszántságod, hogy ezt végig csináld? Ismered magad eléggé ahhoz, hogy felelős döntést hozz? A kutya tartás nem a kismalac kategória, de arra mindenképpen jó lehet a malac tartás, hogy rajta keresztül megismerd a feladatot.

Szerintem kezdetnek malac legyen!

2020. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha kutya kinti lenne mindenképp nagytestű és nagy bundájú legyen. Illetve egy kutya nem 2 forint. Egy kutya ára 120.000 forinttól kezdődik vagy vesztek beteg, szapis kutyát olcsóbban, esetleg fogadjatok örökbe egyet.


Tengeri malacból minimum kettő kell. A hörcsöggel nem találkozhatnak és nagyon érzékeny állatok, könnyen elviszi őket egy betegség ha nem viszed azonnal dokihoz őket. Negatívum hogy nagyon zajos állatok.

2020. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szomszédaink nincsenek, sarok telkünk van, mellettünk egy ház áll, ott se lakik senki, mögöttünk üres a telek szóval ugatás nem hiszem hogy bárkit is zavarna.

Malaccal meg az a bajuk hogy szőrös és biztos büdös.. a hörik is kint vannak egy külön épületben, amiben a kazánunk van, semmi bajuk nincs mert jó idő van ott általában, de mégis, malacot ott nem nagyon lehet.

2020. márc. 3. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján egyik sem, de kutya semmiképpen.
2020. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért afelől ne legyenek kétségeid, hogy egy neveletlen, folyton mindenre ugató kutya nem csak a közvetlen szomszédnak átok. Utcahossznyi távolságra is képes mások életét keseríteni ezt hidd el!


"Malaccal meg az a bajuk hogy szőrös és biztos büdös."

Meglepő dolgot fogok neked mondani: a legtöbb kutya szintén szőrös és garantáltan büdös is, ha nem viseled gondját megfelelően.


Nem való neked talán még a malac sem!

2020. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

”Malaccal meg az a bajuk hogy szőrös és biztos büdös.. a hörik is kint vannak egy külön épületben”


Ha ez a szüleid hozzáállása akkor egyelőre nem ajánlom hogy új állatot vegyél. Én szüleim ugyan ilyenek voltak, az egereimet csak kint a garázsban tarthattak gyerekként. Felnőttként elköltöztem és olyan állatom lett amilyet akartam és el tudtam tartani.

2020. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!