Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rábízhatom másra a törpenyulam?

Rábízhatom másra a törpenyulam?

Figyelt kérdés
Most az aktuális koronavírussal kapcsolatban van egy olyan aggályom, hogy ha véletlenül elkapnám és a páromat és engem is karanténba zárnak, akkor mi lesz a nyuszimmal? Sajnos nem tudnám másra bízni, nem ismerek a környezetemben olyan embert, aki annyira oda tudna rá figyelni mint én, hogy mennyit eszik, elég szénát eszik-e, bogyói rendben vannak-e stb. Szóval én nem a betegségtől félek, hanem attól hogy nem maradhatnék itthon a betegséggel, és akkor nem tudom mi lenne a nyuszimmal. Abban reménykedek hogy nem fog elérni hozzám a betegség. Tudom hogy kissé butaságokat kérdezek, de én csak miatta aggódom, és azt sem értem hogy ez senkiben nem merült még fel akinek van valamilyen háziállata?

2020. márc. 5. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak kisallat panziók, illetve Törpenyuszisok csoportba is vannak tagok akik vállalják a nyuszi gondozását ideiglenesen.

Nyaralásoknál is előfordul az ilyen, hogy a nyuszit rá kell bízni valakire.

A csopiba 80%-a ért a nyuszikhoz amennyire egy gazdinak értenie kell hozzájuk.

2020. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a csoportra én is gondoltam, de nem túl nagy stressz neki elvinni máshova, más emberek közé? Nyilván ha erre kerül sor, hogy nem lehetek itthon, kénytelen lennék, csak annyira sajnálnám ilyen helyzetben, mert nem értené miért csinálom ezt.
2020. márc. 5. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha viszed a komplett felszerelését akkor kisebb stressz.

Nekem idegen környezetben de a saját kecójában ugyan úgy csukott szemmel oldalt fordulva aludt biszont ha kinyitották neki a ketrecet nem igazán akart kijönni. Bent biztonságba érezte magát.


Nem lesz gond szerintem.

2020. márc. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

9 éves nyuszim 4-5 hetet panziózik nyaralás alatt. Visszük az összes cuccát, ketrecet, ott gondozzák, tutujgatják, találkozik-rácson át mert ivaros- a többi nyuszival, kutyával, macskával stb. Imád ott lenni.


De ezt a koronás butaságot felejtsd el,mert sem állatra, sem állatról nem terjed. Hacsak nem eszel fertőzött denevért, egy sima hobbiállatnak ehhez semmi köze.

2020. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Bocs, félreértettelek. Leesett, miért gondolsz a panzióra. :)
2020. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan panzióba soha ne vidd ahol más állatokkal vannak egy légtérbe.

Az érzékenyebb nyuszik a macska/kutya szagától is sokkot kaphatnak. Ha esetleg nem tudod a nyuszid hogy reagál más állatokra akkor olyan embert bízz meg akinek csak nyuszija van vagy Meier Krisztit a nyúlmentéstől.

2020. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!