Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Létezhet nem nevelhető szobati...

Létezhet nem nevelhető szobatisztaságra egy nyúl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bármilyen tanács jó lenne ...

Egy hónapja gazdája vagyok egy kis nyúlnak , de a szobatisztaság nem megy neki.

Amiket csináltam eddig:

- megvártam kiválaszt egy sarkot és odateszem a wc-t , de elkezdett a másikba pisilni

- egyből feltakarítom ha félrepisil utána ecettel áttörlöm a területet

- szénát is beletettem a wc-be és pisis zsepit is


Sajna sehogy se haladok azzal ,hogy odasikerüljön neki ahova kellene , de nem is csak a sarokba a piszkít hanem akár a ketrec közepére. Ha kiengedem szintén majdnem az első dolga a pisilés. Akár rám is.


Ezen felül engedi a simogatást azt is , hogy felvegyem ,megfésüljem . Csak ezzel van a gond . Én szeretném ha szabadon lenne a szobában , de így nem lehet , hogy mindenhova pisil. Egy három hónapos bak nyusziról van szó.


Ha valaki tudna esetleg segíteni azt megköszönném.



2020. márc. 9. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

9 éves ivaros fiúm van. Sosem pisilt sehová, első naptól a sarokba, magától. Most, hogy öreg, két vécéje van. Egy a sarokban és egyet csinált a ketrec közepén is. Mondjuk őt már a hébe.hóba inkontinencia miatt nem lehet elengedni :(.


Az ecet taszítja, így ha áttörlöd, oda garantáltan nem fog visszamenni. 2 hónaposan nagyon korán lett elválasztva az anyjától. Cicánál is ez az ilyen gond oka, hogy nem érkezik az anya tantani és szocializálni. Külföldön törvény tiltja a 3 hónaposnál fiatalabb állat eladását, és be is tartják.

Érdemes lenne egy ivartalanítás esetleg még. Viszont nagyon okosak és tanulékonyak, hamar megértik, mit jelent a "nem".


Addig ne engedd el egyedül,míg a ketrecben nem talál egy állandó sarkot.

2020. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz hova szeret pisilni, rakd le egy helyre a vécét és ezentúl mindig oda is tedd vissza takaritás után, rakj bele forgácsot

Egy idő után (nem 1 hét) megfogja szokni.

Az enyémek pl teljesen szoba tiszták voltak,de ivartalanítás után oda csináltak 3 4 hónapig ahova érték, majd pár hónapra rá megszoktak,az a lényeg legyen forgács a vécébe es légy türelmes

(7 éves nyuszijaim vannak)

2020. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Ez ilyen nyúl dolog, igy kell elfogadni őket, ahogy vannak.Esetleg gyűjts egy jó nagy halom kakit a vécébe össze, ez is segíthet :)
2020. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy a ketrecben se szőnyeg se semmi ne legyen(egyenlőre). Wc-be fapellet, nem forgács!!! Nyuszi alá nem szabad forgácsot tenni.


Minden bogyót tegyél vissza a wc-be, pisit papírzsepivel bele. Megfogja tanulni csak lehet hogy lassabban. Legyél türelmes.

A korát nem említetted de lehetvaz a gond hogy ivaros és jelölget. Ivartalanítás ezen segít majd ha akkor lesz. 6-7 hónaposan érdemes megejteni az ivartalanítást. Több okból is.


Türelem rózsát terem. Vagyis inkáb pisi kakit a wc-be.

2020. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4es:nem minden nyúl szereti a fapelletet, az enyémek nem hajlandóak a wc közelébe menni,ha pellet van benne
2020. márc. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!