Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam születésnapomra kettő...

Kaptam születésnapomra kettő törpehörcsögöt. Tudnátok tippet adni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem bírják egymást így nem tudom őket egy ketrecbe rakni és sajnos elég kicsi a ketrecük így nagyon nem tudom milyen játékokat rakjak be nekik. Ha lesz elég pénzem szeretnék nekik venni 1-1 nagyobb min. 70 cm-es ketrecet de még az messze van. Addig próbálom őket napi szinten hörcsöglabdába rakni őket hogy tudjanak szaladgálni. Milyen egyéb játékokat készíthetek nekik? Gondolkodtam hintán de nem tudom mivel akasszam fel nekik. Most jelenleg wc papír guriga van bent nekik és egy-egy kerék. Szeretnék nekik jobb életet teremteni.

És hogyha az egyik höri nagyon félős és folyton harap őt hogyan tudom megtanítani rá hogy ne csinálja? A másik nem csinálja, ő kedves bár néha harap ő is de nem úgy mint a másik. Mindkettő kislány egyébként.

Örülnék pár tippnek. Előre is köszönöm :)



2020. márc. 10. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A törpehörcsögök csak egyedül tarthatók. A hörcsöglabda nem tesz jót nekik, ne használd.

Jófogáson, terrráriumos oldalakon és hasonlókon tudsz pár ezer forintért venni használt terráriumot, vagy ha van a közeletekben KIKA, akkor a legnagyobb méretű Sambla doboz is kiváló a tartásukra, 5500 Ft belőle egy darab ( [link]

Etetni mivel eteted őket?

2020. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Valami rágcsálómixet adtak a boltba és Vitakraft Menu eledelt.

2020. márc. 10. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha színes karikák vannak benne, akkor azt inkább ne add nekik. A Vitamax táp zacskóján a törpe hörcsög fel van sorolva? Sajnos nem mindegy ez sem.
2020. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be a Hörcsög imádók facebook csopiba és ott majd mindenben tájékoztatnak mit hol érdemes beszerezni és hogy szerezz boldogságot a hörijeidnek.
2020. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért veszélyes a hörcsöggömb?


Sokan azt gondolják, hogy a hörcsögöknek való gömb egy szuper találmány, hiszen kedvencünk szabadon járhat a lakásban anélkül, hogy szem elől veszítenénk. Sajnos a gömb nagyon veszélyes, egyáltalán nem való semmilyen állatnak. Az alábbiakban felsoroljuk, miért.


– a hörcsög nem érzékeli benne a környezetét

A hörcsögök látása nem túl jó, így egy műanyagon még kevésbé látnak át, mint egyébként. Emellett nem tudják felmérni a terepet, nem látják, nekimennek-e valaminek. Ha a hörcsög nagyobb lendülettel fut neki egy bútornak a gömbben, akár komoly sérülése is lehet. A hörcsögök a bajszukkal és a szaglásukkal tájékozódnak. Gömbön belül viszont a bajszaikkal nem érzékelik az őket körülvevő tárgyakat, és a gömb a szagokon is tompít, így gyakorlatilag teljesen vakon közlekednek.


– nem szellőzik

A gömbön lévő szellőző nyílások nagyon kicsik, így a gömbben nem cserélődik megfelelően a levegő. Ahhoz viszont pont elég nagyok a lukak, hogy a vizelet és a széklet átmenjen rajta, és ahogy a hörcsög a lakásban mászkál, szétkenje ezeket a padlón, illetve összekenje magát vele a gömbön belül. Emellett sajnos történt már olyan baleset, hogy a hörcsög lába beakadt a szellőzőnyílásba, és eltört. Egy ilyen sérüléshez megfelelő orvos szükséges, viszont az országban nagyon kevesen értenek hozzájuk megfelelően.


– túl kicsi a gömb átmérője

Ahogy feljebb kifejtettük, ahhoz, hogy a hörcsög egyenes háttal tudjon futni, figyelembe kell vennünk a kerék méretét. Törpehörcsögnek minimum 20, aranyhörcsögnek minimum 28 cm átmérőjű kerék kell, hogy gerince egyenes legyen futás közben. A legtöbb gömb sajnos borzasztó kicsi átmérőjű, a hörcsög gerince folyamatos hajlásnak van kitéve, ami állandó fájdalommal jár. Az itt felsorolt többi érv miatt akkor sem érdemes futtatni benne a hörcsögöt, ha egyébként a minimum méreteknek eleget tesz a gömb.


– a hörcsög ki akar jönni

A hörcsögök azért mennek bele a gömbbe, mert zsákmányállatok lévén a búvóhelyet látják benne. Viszont nem azért futnak a gömbben, mert annyira jól érzik magukat, hanem mert ki akarnak jönni belőle. A fent felsorolt okokat átolvasva ez teljesen érthető. Ha szeretnénk, hogy hörcsögünk szabadon, de biztonságosan tudjon szaladgálni lakhelyén kívül, szerezzünk be több elemből összeépíthető kerítést, melyből kifutó készíthető. Több típus is kapható, de akár válogathatunk aszerint is, hogy színes vagy szürke legyen. Természetesen építhetünk kifutót saját magunk is, de arra mindenképpen érdemes figyelni, hogy legalább 25-30 cm magas legyen. Fontos, hogy hörcsögünk a kifutóban töltött idő alatt is folyamatos felügyeletet igényel, mert felmászhat és megszökhet.


Röviden: a go8mb egy állatkínzásra alkalmas kis szhár, amit egyetlen dologra érdemes használni: stresszlevezetés gyanánt rá kell taposni 2-3x, majd a darabjait el kell helyezni egy szelektív kukában.

2020. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

A hörcsög gömbre visszatérve


Az én hörcsögöm kimondottan szerette viszont a jelenlegi hörimnek nem tetszett ezért nem is erőltetem nem használja

szóval vannak hörik amik szeretik és amik nem és nagyon látszik ha egy hörcsög nem szeretni!

2020. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!