Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik lehetnek ezek, amióta a...

Mik lehetnek ezek, amióta a tengerimalac nálunk van ezek mászkálnak körülötte?

Figyelt kérdés
Nemrég érkezett a malacunk, és amióta itt van a falon körülötte ki gilisztafélék mászkálnak. Kicsik, kb. egy vagy annál kisebb centisek, fehérek, vékony, hosszúkásak, kúsznak, és a fejük barnás-feketés, mik lehetnek ezek? (Nagyon fontos)!!!!!!!!!!!
2010. júl. 25. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
hát ez ténleg érdekes, élősködőgyanús a dolog.Nézd meg nincsenek e rajta sebek amiből kijönnek, bár a fekete fejvégű inkább kajára, kakira mehet, de akkor már ott volt addig is valahol.
2010. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez gáz! Nekem is vannak malacaim, és tudom mit mondasz. Ezek molylepke lárvák. Kimésznak a kajából, és fent a falon, plafonon magasan bebáodónak, 1-2 nap és kikelnek.

Ha valakinek van ötlete, hogy lehet megszabadulni tőlük, vagy hogy akadályozzam meg, hogy a tépba belekreüljenek írja meg!

2010. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg moly,akkor molycsapdát kell venni.
2010. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez kicsit megnyugtatott, eddig azt hitem ez a malac egyik fertőzése, pl. féreg, de tényleg, jó ötlet, akinek van ötlete hogyan lehet tőle megszabadulni írja meg!
2010. júl. 25. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csontkukac!

[link]

2010. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is molylepkelárvára tippelek! Egyszer nálam is volt ilyen, és a kajásdobozában voltak! Szerintem dobd ki a kajáját, az egész zacskóval/dobozzal és vegyél neki újat! Én azóta ha vettem neki tengerimalackaját, egy lezárható fémdobozba raktam át kibontás után, és sosem volt benne utána ilyen kukac!
2010. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Abszolút egyetértek az előttem szólóval. Ha a kaja a hibás, dobjátok ki! Ha egy márkával többször megjártátok, keressetek másikat! Nem higénikus, ráadásul a malacot is irritálja! Ráadásul, ha nem fertőtlenítik időnként rendesen, a malac is megbetegedhet!
2010. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az alomból jönnek ki a molylepkék lárvái. Almot kell váltani.
2011. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!