Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lenne rá igény? Milyen kisálla...

Lenne rá igény? Milyen kisállatfelszereléseket, eleségeket ajánlatok? (minden fajból pl. nyúl, tengerimalac, csincsilla, degu, egér stb. )

Figyelt kérdés

Kisállatfelszerelés boltot szeretnék nyitni. A lényeg, hogy mindenből biztonságosat, jót, minőségit szeretnék adni és teljeskörű tájékoztatást (élő kisállatokat nem szeretnék árulni) Hörcsög tekintetben teljesen otthon vagyok. Abból tudom, hogy mit mennyit árulhatnék, viszont a többit nem nagyon.


Degu, csincsilla, egér, patkány, vadászgörény, tengerimalac, süni, nyúl stb. és kicsit egzotikusabb (pl. ecsetfarkú pele) kisállatok számára szeretném megtudni, miből mennyit és mit ajánlatok.



2018. ápr. 16. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Együtt a kisállatokért alapítványnál érdeklődj, kb minden kisállathoz megvan milyen tápokat, felszereléseket szabad tenni hozzájuk, mekkora ketrecben tarthatod, nagyon jó ötlet egy olyan bolt ahova bemegy a laikus mondjuk patkánynak és nem verik át egy hörcsögketreccel és szotyival. Az a baj nem tudom mennyi igény lenne mert a magyar ember szereti az abszolút minimumot megvenni mondván "hát fizikailag belefér és a táptól nem purcan meg AZONNAL"
2018. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Igen, elég elrettentőek számomra is a kisállatkereskedések, de úgy látom, hogy mivel egyre több ember látja be hogy nem jó ez így (az értelmesebbik réteg) hogy lenne piac. És ténylegesen is használna az állattartási színvonalnak, mert sok megfelelő termék egy helyen lenne megvásárolható, nem 100 féle helyről kéne összevadászni a felszereléseket (ami sok nehézséget okoz)

2018. ápr. 16. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedbe belépnék csines, degus, stb csoportokba is, ott is biztosan szívesen adnak tanácsokat :)


Egyébként ha a közelembe lennél, én inkább hozzád járnék (főleg ha jó az ár-érték arány), mert én pl.elvből nem járok olyan kereskedésbe, ami állatot is árul.

2018. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tengerimalacról vagy nyusziról kérdezhetsz bátran.

De ajánlom figyelmedbe A Magyar Tengerimalac mentés honlapját.

Nyusziról: Első Nyúlmentő Alapítvány honlapját.

Szerintem van igény az ilyenfajta állatkereskedésekre.

Mondjuk széna tekintetben gyér a választék itthon, holott az lenne a főtáplálékuk a rostemésztő állatoknak (nyuszi, Tengerimalac, csincsilla..)

Sehol nem lehet kapni kimérős Versele Laga Complete tápot (holott csak egy 8 kg kiszerelés és azt lehetne adagolni )

Nyuszinak az a jó táp amiben min 20% rosttartalom , ennél jóval kevesebb fehérje(kivéve a kölyök tápok, mert ott még nagyobb mennyiségben tartalmaz fehérjét)

NEM tartalmaz kukoricát, búzát szotyit magvakat,

NEM tartalmaz cukrot, hozzásadott mesterséges színezéket, tartósítószert

Lehhetőleg homogén a táp,hogy ne tudjon válogatni belőle

Nyuszinak megfelelő táp Versele Laga Cuni Complete, Oxbow tápja, Criticare Care ,Real Nature táp, Versele Laga Nature táp(bár ez nem homogén)

Tengerimlacnak is ezek a tápok jók , csak az övében van hozzáadott C vitamin is.

2018. ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon kellenének az ilyen üzletek. Gyakorlatilag minden rágcsálónak és nyuszinak a Versele Laga Complete tápja az egyik legjobb. Ennek a márkának egészséges nasija a Crock. JR farmnak érdemes még tartani a Grainless eledeleit és nasijait. Fogkoptató semmilyen fajnak nem jó. A mézes rudak és dropsok is a rettenet kategória. Kerékből pedig a 25 cm átmérő feletti nem rácsos verziók és a futókorongok. Szénából nyuszisok körében a Panzi és a Dolly népszerűek. A Chipsi is nagyon jó minőség degunak csininek pl. Valamiért a Versele Laga szénák annyira nem fogynak. A JR farm és a Vitapol szénák is népszerűek. A Panzi, Yoyo, Vega, Milario tápok a legalja minőség. Ha szeretnél olcsóbb kategóriás vonalat, akkor max. a Versele Laga Nature termékei. Ketrecet nem nagyon érdemes tartani, esetleg rendelésre. A bolti ketrecek elég silányak, ami a hazai kínálatot illeti. A rácsos futófelületek talpfekélyt okozhatnak. Ez még egy elfogadható ketrec, de ezen is van csiszolni való, mielőtt beleköltözik a kisállat: [link] Nyuszinak és tengerimalacnak lehet ég tartani esetleg 100-as és 120-as szélességű lapos nyúlketrecet.
2018. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az is tökjó lenne ha pl külföldi cégekkel tudnál kapcsolatban állni ketrec ügyben, ennyi nagy ketrecet nehéz raktáron tartani de ha eléjük tudsz tenni egy katalógust hogy "tessék válogatni, megrendeljük" én imádnám ,a mostani patkányketrecem pl nem is szállítják az országba pedig egy csodálatos darab (Savic Royal Suite 95)

Tápból a Versele-Laga complete tényleg kb minden fajnak jó illetve patkánynak még a Beaphar gyárt jót, de már az is jó lenne ha egy helyről meg leehtne venni mindent még ha nincs is maximális választék.

2018. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2018. ápr. 19. 07:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Én vásárolnék ilyen üzletben, az biztos. Nagyon megkönnyítené a dolgot, ha nem kéne mindennek utánanézni, hogy használható, biztonságos-e, és 5 féle helyről beszerezni. A mindennapokban kimérős tápokra szerintem mindenféle állatnál lenne igény, mert sajnos jobb minőségűeket szinte sehol nem lehet kapni így. A széna választékot is mondták előttem, ami szintén szuper ötlet. Biztonságos (nyugodtan rágcsálható) játékokat sem könnyű beszerezni, emellett a csövek, búvóhelyek mindig jól jönnek.


Nagyobb dolgok közül pedig: nem tudom ismered-e a cubes and coroplast (c&c) ketreceket. Ezek főleg Amerikában divatosak, mivel négyszer alakú rács panelekből a gazdi rakja össze, ezért teljesen személyre szabható. Nem nehéz tisztítani, igazítható a helyhez, és emeletet is lehet bele építeni. Sajnos Magyarországon egyáltalán nem lehet ilyet kapni, pedig (nyuszis, malacos csoportokban már sokszor lehet hallani) lenne rá igény. Teljesen biztonságos, és ahol kapható, ott jóval olcsóbb, mint a kereskedésben árult egyszerű ketrecek. Az építő elemeit eredetileg tároló polcok stb összerakására szánták, tehát akár ilyen célra is el tudnád adni.


Szintén amerikai szokás, hogy tengerimalac, nyuszi alá alom helyett polárplédeket tesznek. Külföldön lehet kapni méretre varrt, nedvszívó és vízzáró réteggel rendelkező lapokat, de itthon még nem láttam. Szerintem a boltban kapható általános ketrecre méretezett plédekre is lenne igény. Érdekes, hogy madarakat nem említettél, pedig nekik is eladnak olyasmiket, amit nem kéne, sok mindent pedig nem lehet kapni.


Ha már minden fontosat meg lehet kapni nálad, összeállíthatnál "kezdőcsomagokat", így a tapasztalatlan gazdik sem vesznek el a nagy választékban. Egy-egy jól berendezett ketrec képe pedig a tapasztaltak szívét is megdobogtatja.


Az üzleti részéhez annyit tudok hozzászólni, hogy sajnos az emberek nagyon nahy többsége mindenből a legolcsóbbat igyekszik megvenni akkor is, ha veszélyes vagy haszontalan. Sokan nem elég tájékozottak, ezért nem tudják, hogy amit az állatkereskedésben eladnak nekik, az nem felel meg az adott állat igényeinek. Emiatt a vásárló réteged viszonylag szűk lenne, ami nem jelenti azt, hogy nem tudnál fenntartani egy ilyen üzletet mondjuk mellékállásban. Helyiséget bérelni viszont szerintem nem praktikus, mivel a te termékeid nyilván drágábbak lesznek a két utcával arrébb lévő kisállatboltéhoz képest, ahol ráadásul a kisgyerek leköti magát a hörcsögök nézegetésével, amíg a szülő a "hozzáértő" eladóval konzultál.

Emiatt én webshopot javasolnék, mert így minimális költséggel fenn tudod tartani akkor is, ha épp száraz időszak van. Akinek a minőség számít, az pedig valószínűleg online is megtalál.

2018. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hol nyitod az üzletet? Nagyváros, kisváros, főváros? Attól is függ.

Én most nyitottam ilyen üzletet.Kisvárosban.

Én sem akarok élő állatot tartani.De folyton keresik.És elmennek másik üzletbe, mert ott van, és a felszerelést is ott veszik meg.Mondjuk ez logikus.

Másik tapasztalatom, hogy alig kell szaktanácsot adni, mert az emberek többsége mindig mindent jobban tud nálad.Nem kér az emberek 80%-a tanácsot,ha mégis, mindenre van ellenvetésük.

A minőségi, drága dolgokat csak a fővárosban lehet eladni.Én is ilyeneket szereztem be, de folyton keresik az olcsó sz....Például kutyatápban.Ha próbálom megmagyarázni, miért nem jó az a kutyának, nem is érdekli,vagy többet nem jön hozzám.Mert rávilágítottam, nem jól eteti a kutyáját, és ez neki sértő.Holott csak finoman próbáltam arra terelni, a 180Ft-os kutyatáp hát hogy is mondjam......Megveszi szupermarketben.

Én is jót akartam, főleg az állatoknak, de nincs túl jó tapasztalatom sajnos.

2018. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!