Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi vagy cica? Pro, kontra?

Nyuszi vagy cica? Pro, kontra?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Cica. A nyulak nagyon vadak, ölbe venni sem tudod őket mert kaparnak.
2020. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Összehasonlíthatatlan a ket álllau...a macskával alig kell foglalkozni,olcsó a tartása,a nyúl tartás méreg draga,nagyon beteges állatok,rengeteget kell velük foglalkozni,,
2020. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 endrea56 válasza:
84%
Utána tigris piton, az mindkettőt szereti. "bocs"🙃
2020. ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 endrea56 válasza:
100%
Macska... tovább él, ragaszodó, persze önfejű is. Nem annyira kényes, egyszerűbb a lakásban tartása. Játékos, nappal sokat alszik.
2020. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
64%

Kellene pár információ ami segítene (ház/lakás, egyedül laksz vagy többen vagytok). De alapvetően írom a következőket, hogy kertes házban és panelban is tartottam több törpe nyulat és macskát is (volt olyan időszak hogy kertes családi házban egyszerre 5 cicánk volt). Mindkettőre igaz, ha kiskoruktól kezdve sokat vannak ölben, az ember kezében, akkor ragaszkodók. De tapasztalataim alapján a nyuszik ilyen szempontból kezesebbek. Az egyik nyuszim olyan volt mint egy kiskutya, követett a lakásban és folyton azt akarta hogy simogassam. Egy másik nyuszim nem ilyen volt, de ha ölbe vettem és simogattam, akkor másfél-két órán keresztül ült az ölemben míg megnéztem egy filmet. Ellenben alapból kissebb a mozgásigényük mint a macskáknak. Ha kertes házban laksz, akkor készülj fel, hogy 5-10 percenként ajtót fogsz nyitni, mert a macska ha kint van, be akar jönni, ha bent van ki akar menni (igen a macskák a nap nagy részét átalusszák, amikor dolgozol és te is alszol). Ha kertes háznál úgy nő fel a macska hogy kint van tartva, akkor egy idő után nem akar majd bemenni, szóval ez nem feltétlenül probléma. Ide kapcsolódik a másik kérdés, hogy egyedül laksz-e, és mennyit vagy otthon, mennyit munkában. Ilyen szempontból a nyulak igénytelenebbek, jobban elvannak sokáig egyedül. A későn ivartalanított kandúr egész életében jelölgetni fog.

A fentebb írt válaszok sejtésem szerint macskások válaszai (az enyém meg lehet inkább nyuszisnak tűnik, de sok évi tapasztalatból mondom, egyébként jelenleg egy nagytestű kutyánk és egy cicánk van), és távol állnak a valóságtól. Egy törpenyúl töredékét eszi mint egy macska, mennyiségben és árban is (már csak a súlyúkból is következtethető), a szagmegkötő macskaalom drága a pellethez képest (utóbbit a nyúl alá). Egyik sem betegesebb a másiknál, ha megvannak a megfelelő oltások. Nyúlaknál 2, macskáknál 4 vakcinát adtak be egyszerre, egy évre. Persze ez állatorvostól is függ, hogy milyen kombinált vakcinákkal dolgozik. Amit még én észrevettem, de ez nem tudom mennyire jellemző, hogy a cicánk nagyon rosszul viselte amikor költöztünk, viszont a nyuszi hamarabb belakta a lakást, mint mi a párommal :) Cicából is van olyan fajta, amelyiknek kevesebb a mozgásigénye, ha panelban laktok akkor érdemes ez alapján választani.

És van persze még egy tényező amivel nem lehet mit kezdeni, és mindkettőre igaz. A személyiségük nagyon különböző tud lenni. Nyusziból és macskából is volt olyan, hogy kiskutya jelleggel állandóan a szeretgetést igényelték és mindkettőből volt olyan amelyik inkább csak a maga kis világában volt el. A nyuszi ha olyan és megunja a simogatást, kiugrik az öledből, a macska random megkarmol/megharap. Bármelyiket is választod, kiskoruktól sokat kell velük foglalkozni, és jó eséllyel mindig ragaszkodók lesznek. Egyébként ha van megbízható állatorvos ismerős, akkor érdemes rákérdezni a véleményére.

Remélem tudtam segíteni.

2020. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%
Lakásba egyiket sem. Kertes házba csakis kívül. A macska jól elvan a szabadban télen is, ha van egy fedett hely, terasz, ahova bemehet. Ne szokasd be a házba. A nyúlnak is jobb kint, pár négyzetmétert jól leválasztasz, elég egy fedett ól, ahova a csapadék elől elbújhat. Víz télen is kell neki, mert a száraz kaját szereti Zöldséget is kapjon. Ha nem zárt ólban lesz, ásni fog, ezzel tisztában kell lenni, de mégsem ajánlom az ólat. Társasan jobban érzik magukat. A macskák pont fordítva.
2020. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5! Énis nyuszis vagyok,de be kell látni hogy A nyulakat igenis drágább tartani!jó minőségű táp havi 6000ft,széna havi 16000ft...pellet havi 5000ft...hazipatikába ami épp kell havi 2000ft,oltás éves szintre bontva havi 1000ft,ez 30000ft,"a nyúl kevesebbet eszik,a mereténél fogva" a macskám 4kg a nyulam 5....egy mackának a prémium tap sem több havi 10000ft nál,ha kinti benti macska,akkor nem is kell alom,mer simán szobatiszta lesz eves szintre oltasok lebontva havonta 4000ft,ez így is csak 15000ft,ami fele a nyúl tartásának...és akkor a nyúlnál azt meg nem szamoltuk hogy a nyul tarsas állat tehát 2kell...,egyik faj sem betegesebb,hat...macskam 18 évig élt,oltason kívül nem latott orvost,a nyulam 9evig élt 5-szőr volt komoly problémája,4 bélleállás,1bakteriális fertőzés...hát mindig minimum 30 000maradt a dokinál...és arról még nem beszeltem,hogy ha hetvégen van gond,kutyás-cicas orvos barmejik megyében van ügyelet,de egzotikus doki lehet hogy az egész erszógban,vagy csak az orszag másik felébe van....és ha bélleállása van a nyuladnak,van 2-3 órad megmenteni az életét,szóval azért.....
2020. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
21%

7! Ebből kiderül, hogy nem törpenyúlról írsz, én leírtam, hogy olyanról (ami kb 1,5kg). Nem tudom hol vásárolsz, de 16e Ft szénára.. jól átvernek, vagy a macskád is a szénát eszi.. Fressnapfban vásárolva a TÖRPEnyuszijaink havi etetése 3-4e Ft körül áll meg, ezen kívül kb 2e Ft zöld eleség. És nem a legolcsóbb tápokat vesszük, mert azért tudnak válogatósak lenni (pont mint bármelyik házi kisállat.). Pelletet fatelepről vásárolva (de bármelyik barkácsáruházban viszonylag olcsó) a 20kg-os zsák 1000 Ft körül mozog, ami 2-2,5 hónapig elég. Ismétlen törpenyúlról van szó. Az oltások éves szinten 6-8e Ft. A kérdező nem fogalmazta meg, hogy lakás vagy ház a környezet. De ha lakásról van szó, kizártnak tartom, hogy egy házinyulat szeretne tartani. A kinti-benti macskának is szüksége van alomra. Amikor ex-párom családjánál kertes-házban laktunk, ott egyszerre 5 macska volt, és mindegyik használta bent az almot. Ha nem volt alom, akkor lehetett takarítani..

A legtöbb törpenyuszink egyedül volt, nem volt társa, és boldog volt, imádtak velünk lenni, volt amelyik velünk aludt. Szóval ez sem igaz, hogy 2 kell.. Másik dolog hogy ne hasonlítsuk már össze a macska 18 évét a nyúl 9 évével. Macskából is van olyan ami nagyon kényes a táptól és a környezettől kezdve mindenre, és nem annyira szívós mint egy házimacska, és tud nagyon beteges lenni.

Az egyetlen amivel egyetértek, az az ügyelet. Sajnos sokkal kevesebb a nyuszis orvos.

2020. ápr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bunny széna😉,mivel én nem legolcsóbb Fresnapfos szarral etetem a nyulam,mert az ottani széna barna,büdös,és rossz minőségő.fressnapfban a legjobb tápok nem elérhetők......oxbow táp....ha neked húsz kiló pellet elég 3 hónapig🙄😐,2 naponta ki kell cserélni,a wc-jébe a pelletet egy adag 2 kg,az 10 nap,nem 3 hónap...lehet lepontozni,de ez az igazság
2020. ápr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja,és egyébként egy bak oroszlánfejű törpenyúl siman van 5kg...
2020. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!