Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem nő meg a tengerimala...

Miért nem nő meg a tengerimalacaim körme?

Figyelt kérdés
2 tengerimalacom van. Elöttük már volt egy másik tengerimalacom is, de egyiknek sem nőtt meg a körme olyan hosszúra, hogy lekéne vágni. Valamit rosszul csinálnék? Szerintem elég forgácsot rakok, ha esetleg ez lenne a probléma.

2020. jún. 12. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Az a jó ha nem nől meg...

Szerinted a vadon élő tengerimalacoknak ki vágná le?

2020. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond ha nem nő. Ezek szerint megfelelően kopnak a körmeik. Ez jó.
2020. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Kiváncsi lennék miért lettem lepontozva? (1. vagyok)
2020. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
#3 azért lettél lepontozva mert egy vad tengeri malac teljesen más tészta mint egy háziasított.
2020. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

4. Dehogy más, ugyanaz az állat...

Ugyanúgy kopik a körme egy vadnak és egy házinak is, feltéve persze ha a házi gazdája jól tartja.

2020. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

"Szerinted miben koptatja? A puha forgácsban? Vagy a puha pújókban?"


Akkor már erre is válaszolok. Természetesen nem a forgácstól és a bújóktól fog kopni a körme, hanem a rendes tartástól, ami azt jelenti nem egy ketrecbe éli le szegény az egész életét, hanem kilehet engedni bent a járólapon vagy padlón is kopik a körme, de még jobb ha a melegebb évszakokban kint tartják a szabadban ( természetesen jól védett helyen).

20 éve tartok malacokat kinti-benti tartással egyiknek sem vágtam sose a körmét, mert nem kellett!

2020. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Sok ember panelba lakik köztük én is.

0-24ben szabadon vannak a lakásban. A parkettára rá se lépnek. A puha szőnyegen közlekednek csak. És mindig vágni kell a körmüket.

2020. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Panelban olyan helységbe kell kiengedni, ahol nincs szőnyeg, ha ez nem megoldható akkor nyilván vágni kell, de megfelelő tartás mellett nem kell mert kopik magától.
2020. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Muszáj volt a szőnyeg. Állandóan szétcsúzott a lábuk és 4-ből kettőnek talpfekélye lett a kemény talajtól.
2020. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Ez érdekes, nálam még egyiknek sem volt semmi baja, pedig a kinti részükben van kavicsos durva rész is és szoktak azon is futkosni, persze a többi rész füves és földes. Lehet nálad meg a többi panelosnál az a gond, hogy akkor egyfolytában keményen jár.
2020. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!