Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom elég élettele...

A tengerimalacom elég élettelen, ahányszor kiveszem és leteszem a szobámba egy helyben marad, meg sem mozdul csak néha néha, mitől van ez?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egyszerűen fél. De az is lehet hogy "depressziós" mert magányos, nincs kivel "beszélnie", játszania. A tengerimalacok társas lények, és a magányba akár bele is halhatnak.
2010. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem rég kaptam, eddig egyedül élt, most is, de ha minden nap kilesz véve és melletem lesz, akkor nem lesz magányos?
2010. aug. 1. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Még meg kell szoknia az új környezetet, és az új gazdit. :)

Az egyedüllétbe nem pusztul bele. Nekem három malacom van. Kettőt együtt együtt tartok, egy külön, mert nem tűr meg társat maga mellett.

A lényeg, hogy sokat foglalkozz vele :)

31/L

2010. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen akkor valószínű még téged sem szokott meg és fél. De hidd el nekem hogy te sosem lehet olyan társa, mint amilyenre szüksége van. 10éve tartok malacokat, nekem is volt problémás malacom, aki nem tűrt társat maga mellett, de a legtöbb kifejezetten igényli. Volt egy malac akinek meghalt a társa, és annyira szomorú volt utána, hogy vennem kellett neki egy társat gyorsan, mert alig evett, és ivott! Szóval belehalhatnak.

Vegyél neki egy azonos nemű fiatal(másfél hónap körüli)társat!

2010. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez abszolút igaz, sosem fogod tudni pótolni neki a malacpajtást! Mennyit tudsz foglakozni vele? Napi 1-3 órát? A többi időt mind egyedül tölti. No és te nem tudsz malacul. Jó, ha sokat törődsz vele, de az ném lesz soha olyan, hidd el.

Ha egy malac sok időt tölt egyedül, utána rosszul közeledhet a fajtársakhoz, ilyenkor a gazdi feladata összeszoktatni őket. Utána százszor boldogabb lesz. De ha jó nagy korkülönbség van az új és a régi malac között, akkor biztos nem lesz semmi gond.

De a kérdésedre válaszolva: fél szegény, ennyi az egész. Minden nap vedd ki egy kicsit, meg fogja szokni az új helyet. Ha teszel le uborkakarikákat, itt- ott elszórva, könnyen lehet, hogy lelkesebben fog mozogni :)

2010. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem már kb. 2 éve vannak malackáim, az első fiú mali, akit kaptam a mai napig nem szokott meg engem. Persze ha kinn vannak és szaladgál a fiával, és meghallják a zacsicsergést akkor rögtön mind a kettő kétlábra ágaskodik vagy rám támaszkodnak és úgy kérik a kaját, de őt visszatenni a ketrecbe még mindig művészet. Elbújik, elszalad előlem, de ha meglátja a kisebbiket kint akkor csak úgy fut oda hozzám is:D TÁRSra van szüksége a malackádnak! Egynemű társra és meglátod milyen élénk, pattogó lesz majd:)
2010. aug. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

MALACPAJTÁS :-DDDDDDDDDDD

ez nagyon tetszett!!!

2010. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!