Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek ilyenkor mi a...

Szerintetek ilyenkor mi a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Van egy tengerimalacom (nemrég elpusztult a társa), akitől sajnos meg kell válnom, mert már időhiány miatt nem tudom megtartani, és a tengerimalacon látszik, hogy nem jól érzi egyedül magát, ezért minél hamarabb szeretném jó helyre társ mellé adni.

Van két jelentkezőm. Az egyik egy ismerős házaspár, akiknek van egy tengerimalacuk (náluk is nem rég pusztult el a társa), és természetesen a szülőké lesz a mali, de van egy fiuk, aki amikor megtudta, hogy nálam van elvihető, majdnem örömtáncot járt.

A másik jelentkezőm egy nagyon barátságos tapasztalt tengerimalactartó, akinél szintén nagyon jó helye lenne, a malacnak.

Most az a problémám, hogy a házaspár jelentkezett előbb, viszont ők már majdnem 1 hete nem adtak életjelet magukról. A másik jelentkező viszont már most el tudná vinni, de ha sokáig várok, akkor keres másik tengerimalacot, és az enyém már nem fog kelleni neki.

Szerintetek mi lenne a legjobb döntés, ha megvárnám hogy életjelet adjanak magukról, ami nem biztos, hogy megtörténik, és ezzel kockáztatom, hogy a másik jelentkező talál malacot, vagy inkább adjam oda a másiknak, és bántsak meg egy kisgyereket azzal, hogy felkészül az állatra és mire jönnének, már nem tudják elvinni?



2020. aug. 1. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem itt a kismalac élete a legfontosabb, ne várd meg a házaspárt, kisgyereknek meg úgyis fognak találni másikat! Lehet nem is jelentkeznének.. inkább add oda aki már most menne érte.
2020. aug. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ne a házaspárnak add. Könnyú találni új malackát. Add a másik jelentkezőnek
2020. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem érdekli őket, hogy ennyi ideig nem jelentkeztek, akkor add annak, aki most el tudná/szeretné vinni. A kisgyereknek bármikor vehetnek újat, nem kötődik érzelmileg se pont a Te tengerimalacodhoz, ha a másodiknak adod és mégis jelentkeznének, vegyenek neki egyet egy kisállat kereskedőnél, aztán mondjátok azt, hogy Tőled van.... Mi van ha vársz aztán két szék közt a pad alá esel?
2020. aug. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a második jelentkezővel, hogy kérsz egy-két napot. Írj a házaspárnak, hogy amennyiben egy-két napon belül nem adnak életjelet vagy viszik el, akkor másé a malac. Hörcsögöket tenyésztek, hobbigazdiknál 48 órát vagyok hajlandó várni a fix döntésekre és nagyjából mindenre, sajnos sokszor jártam pár pórul.
2020. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap este jeleztem a házaspárnak, hogyha nem jelentkeznek mához képest holnap reggelig (vagyis 3-áig), akkor odaadom a másik jelentkezőnek. Láttam, hogy olvasták az üzenetet, de semmit nem reagáltak rá, szóval valószínűleg holnap megy a másik jelentkezőhöz.
2020. aug. 2. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!