Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sajnos meg kell válnom a...

Sajnos meg kell válnom a tengerimalacomtól?

Figyelt kérdés
Van egy kb 2 éves tengerimalacom, aki lassan már fel éve az életem része. Borzasztóan megszerettem, de allergiás vagyok rá így el kell ajandekoznunk. Mivel nem akartam csak úgy másnak adni alaposan utána néztem és egy alapitvanyhoz kerül az ország másik feleben, ahol nagyon meg kell felelni ahoz, hogy onnan bárki is megkaphatja őt. Ebből a szempontból örülök, mert megtalálja azt a helyet, ahol tényleg a legjobb lesz neki, van idejük rá stb viszont nem tudok azzal a gondolattal megbirkózni, hogy szerintetek hiányozni fogok neki? Hogy kuzdjem le a hiányát? Úgy érzem csalódást okozok neki. Hozzánk egy családtól került akik a kutyának akarták adni és egy nagyon pici ketrecben élt. Jelenleg kb 120x nem tudom hányás ketrece van, próbáltam neki mindent megadni, de mégis megbuktam és meg kell válnom tőle :(

2020. szept. 30. 23:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igazából időm sincs rá nagyon, de megpróbálnák rá szakítani, viszont elég durván allergiás vagyok mióta idekerült. Tesztet meg nem csináltak nekem, nemsokára lesz, de mivel állandó szagban van az egész lakás, főleg a szobam mert nálam van csak helye így lehet ez csszik ki nagyon durván velem. Társat a szüleim nem engednek neki és mivel erős a szaga ők akartak igazából hogy elmenjen és akkor így döntöttem inkább, de felek hogy összetörik lelkileg, hiányozni fogok neki és csalódni fog bennem mert fix hogy többet nem látom :(
2020. szept. 30. 23:18
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha valamit nem ertetek a megfogalmazasomon szóljatok, nem igazán vagyok ilyen későn már képben
2020. szept. 30. 23:20
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

1.hogy nincs időd egy olyan állatra amire naponta bőven elég fél-1 óra? (társ is kellett volna neki ehhez persze..)

Miért vállaltad akkor be?


2.Mi az ördögért van azért lelkiismeret furdalásod mert allergiás vagy? (már, ha az vagy)

Nem tehetsz róla. Kialakult és kész, vagy együtt próbálsz élni vele, vagy oda adod az állatkát és könnyítessz magadon.


3.Büdös? Miicsoda? Milyen gyakran takarítod és hogyan?

Ezek az állatok nem büdösek rendes tartás mellett.


4.Ha egy társas lénynek nem tudsz társad adni (bár ez a szag dolog elég abszurd,ha rendes tartod nem bűzlik.meg hát, ha már egy nektek bűzlik észre se vennének, hogy kettő van) akkor miért akartál ilyen állatkát?akkor ez is azt bizonyítja, hogy nem neked való ez az állat akármennyire is megszeretted.

2020. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy lehet csak az alomra vagy allergiás, amiből van többféle.
2020. szept. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Mit jelent az, hogy allergiás vagy rá, és honnan tudod, hogy arra, ha nem vizsgálták ki? Gyanítom, hogy inkább a szüleid akadtak ki a szagon, aminek pedig rendszeres tisztítás mellett nem kéne lennie. Mikor kezded érezni a szagot, azonnal ki kell mosni a lakosztályát, és én akárki akármit is mond, a malackákat is lemostam olyankor vízzel, semmi bajuk nem lett. Milyen gyakran és hogy tisztogattad? A tengerimalac nem olyan okos állat, hogy hosszú távon emlékezzen a gazdájára.
2020. okt. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 2 tengerimalacom van 120-as ketrecbe. Egyáltalán nem büdösek gyakran vannak takarítva, van egy kis tengerimalac illatuk de nem büdösek. Én is allergiás vagyok rájuk mégis hű társaim lassan 3 éve.
2020. okt. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem maga a malac büdös hanem a helye kb két nap után akár. Kilapatolom a sziacsot és a pelletet teljesen és újat teszek. Mivel egyedül van úgy gondolom hogy több időt kéne rá fordítanom és nem csak fel órát, a macskamra is több időt forditok ennel pedig az is lszarja hogy ott vagyok e vagy nem.

Hogy minek fogadtam be? Azért mert kutyák közé dobtak volna:) és senki a világon nem akarta őt, max olyanok akik egy kis szar ketrecben tartottak volna kukorican meg szotyin..

2020. okt. 2. 16:16
 8/12 A kérdező kommentje:
Örülök akkor hogy nem fogok hiányozni neki, ettől nagyon tartottam hogy pl ezt majd hogy éli meg hosszútávon
2020. okt. 2. 16:17
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy mondjam szépen... nem elég intelligens hogy hiányozz nagyon neki, ne érts félre imádom a tengerimalacokat de.... nem az eszéért tartjuk, valószínűleg a gazdiváltást jól fogja viselni, az új környezet stresszelheti de ez természetes, zsákmányállatról van szó, ha megszokja az új otthonát boldog malacka lesz.

Szerintem ne érezd magad rosszul amiatt hogy új gazdát keresel neki, főleg úgy hogy nem az első jelentkezőnek odadobod hanem egy szervezetre bízod akik megválogatják kiknek adnak örökbe (megkérdezhetem amúgy melyik ez a szervezet?), azt sokkal jobban utálom mikor el van hanyagolva egy állat mert "de van rá időm, majd foglalkozok vele" aztán ez sosem jön el, inkább ismerje be az ember ha nem tud gondoskodni egy állatról és keressen neki olyan gazdát aki ezt vállalja, a saját határaidat beismerni nem szégyen.

2020. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egy budapesti szervezethez viszik, nevet nem tudok mondani csak azt hogy egy Bálint nevű férfi gondjaira fogjuk bízni és ő intéz mindent neki. Egy emberen keresztül intéztem a dolgokat így ő tudja az infokat.

Köszönöm a normális válaszokat, megnyugtattatok. Sajnos tényleg nincsen időm rá és ha nem is vagyok allergiás rá attól még tényleg napi fel órám sincs altalaban meg társat sem engednek vállalni mellé így jobb lesz neki máshol. Meg hónapok kerdese mire kiderül hogy mire vagyik allergiás és addig sehova nem tudjuk athelyezni, max egy szobába ahol éjjel nappal egyedül lenne és ezt nem akarom, itt legalább itt vagyok neki. Családom is néha olyan hogy mennek a fejük után és adnak neki helytelen dolgokat hiába mondom hogy ne, így mivel ők hozzá nem értők, én meg hiába tapasztaltam ki hogyan kell tartani így sem tudjuk megtartani

2020. okt. 6. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!