Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyusziszakértők/tartók!...

Nyusziszakértők/tartók! Lehetséges ez?!

Figyelt kérdés

Kisnyuszim pár hete eltávozott közülünk:(

Már nem értünk el vele az orvosig, pedig nagyon siettünk.

A tünetei ezek votlak: este még tökéletes állpotban szaladgált és evett, reggel azonban visszautasította a táplálékot, még az almát is. Egyre rosszabbul nézett ki. Elindultunk vele az orvoshoz, a kocsiban féloldalt feküdt, és furán kapkodta a levegőt (bár nagyon meleg volt), de akkor is rendellenesen vette a levegőt. Láza nem volt, a füle azonban jg hideg volt és kék. A széklete folyósabb, de még bogyós volt és sárgás színű.

Oltva volt rhd és myxo ellen is.

A kérdésem a következő: létezik az, hogy az oltás mellett elkapta az RHD-t, és ilyen enyhébb tünetekkel de belehalt? Véres hab nem jött sehonnan, de a többi tünet stimmel... Az oltást rendesen tavasz elején kapta meg, július elején hagyott itt minket, tehát még elvileg védettnek kellett lennie...


köszönöm aki elolvasta és válaszol


2010. aug. 9. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értek a nyuszibetegségekhez,de mikor mi beoltattuk a törpenyuszim mixo ellen,utána a betegség összes tünete jelentkezett rajta.Az állatorvos azt se tudtra mivan és a nyuszim meghalt:(Lehet túl sok volt az oltóanyag a nyuszinak, túl nagy adagot kapott...talán a te nyusziddal is ez volt
2010. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, annál régebben kapta meg az oltóanyagot. Azt hiszem március elején, de nicnsn álam az oltási könyve, a lényeg hogy régebben annál hogy ez előfordulhasson! Köszönöm a válaszod, és részvétem a nyuszkó miatt :(
2010. aug. 9. 10:36
 3/4 anonim válasza:

Hát lehetséges hogy elkapta, viszont a nyulak nagyon kényes állatok. Szerény véleményem szerint jobb hagyni őket kicsit hogy kiéljék magukat, vagyis hát nem elvaditani, de legyenek szabadon. Nekem is először egy barnás fehér német óriás nyulam volt először, és a köjkezzésbe belehalt, pedig elképesztően nagy volt, és jól volt tartva. Azután 4 nyulat vettem, még kiskorukban, felnöveltem most meg kisnyulakkal együtt 84 nyulam van, és még fognak szaporodni. Szerencse hogy vidéken élek és van hely :D.

De amugy se szoktak a nyúlak ilyen hamar eltávozni, vagyis hogy egy autóut alatt, szerintem valami komoly virusat kaphatott el, mivel álltalában a nyulak éjszaka mulnak ki, és azelőtt való este már látszik valami nyoma hogy nincs minden rendben. Pl a szájánál mindig olyan mintha vizes lenne, kis fehér buborékok stb...

2010. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

semmi olyan tünete nem volt amelyik akármelyik tipikus nyuszi betegségre utal, vagyis de, először ugy gondoltam hogy felpuffadt. de abba nem hal bele ilyen gyorsan, és nem így. Ezért furcsálom, és tettem fel a krdést, mert az rhd tipikus tüneteit sem mutatta, és oltva volt, viszont a kék fül arra lehet jellemző és az ilyen gyors lefolyású (bár az is 24 órás, az én picim max 10 óráig volt rosszul, de az a nagyon max)

esetleg még valami örökletes szív, érrendszeri, vagy tüdőbetegségre gondolok a keringési probléma miatt...

2010. aug. 10. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!