Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek ez betegségre utal?

Szerintetek ez betegségre utal?

Figyelt kérdés

2 hete vettünk egy kislány tengerimalacot. Most kb. 8 hetes. Egészen eddig nem volt vele semmi gond. Most is jól érzi magát és szeretnénk majd mellé egy kis társat. Kezd már megszokni minket.

2 napja vettük először észre, hogy véres lett a forgács meg a kis háza teteje, ahova fel szokott ugrani. Nem láttunk rajta sérülést. A kedve is ugyanolyan jó meg az étvágya is. De mivel ma is találkoztam vérfoltokkal. Jobban megnéztem őt és láttam, hogy a kis nunijából jött egy kis vér. Nagyon megijedtem. Ez este történt. Holnap hívom az állatorvost. Addig is szeretnék tanácsot kérni. Vagy hátha van valakinek hasonló tapasztalata. Azt olvastam, hogy lehetséges, hogy veseköve vagy húgycső gyulladása lehet. De nem sír, hogy fájna neki. Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. okt. 29. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Reggel azonnal orvos hagyd pihenni és reménykedj
2020. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Lehet hogy a forgács sértette fel. A lábukat is fel szokta, akkor szerintem simán fel tudja ezt is.

Én kutyapelenkát használok alájuk pont emiatt, mert a forgács nem való tengerimalac alá.

2020. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Vidd el dokihoz mindenképpen, mert nem normális, jogy vérzik. Fontos, hogy egzotikus állatokhoz értő orvoshoz szabad csak vinni, mert a mezei kutyás-macskás orvosok akár meg is ölhetik, ha félrekezelik...
2020. okt. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek kérdező. Leírod, hogy milyen betegségekre utalhat a tünet, és ahelyett, hogy elvinnéd dokihoz, kiírod a kérdést, hogy ez betegség-e, hol ott pontosan tudod, hogy a nemi szerv vérzése nem egészséges a tengerimalacnál.

Azóta legalább voltatok orvosnál?

2020. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mivel este történt. Már nem tudtam orvoshoz vinni és délután szokott rendelni. Ma nem volt vérzés. De felhívtam az orvost. Azt mondta, hogy lehet, hogy megsértette valami. Ha más tünet nincs. Ha még egyszer jelentkezik, mondta, hogy vigyem el.
2020. okt. 30. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!