Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pestorin mormyx oltást be...

Pestorin mormyx oltást be kell harmadjára adni ebben az évben? Többi lent

Figyelt kérdés

Nyáron sajnos elpusztult myxomatosisba az egyik nyulam, másik kettő akkor kétszer kapott két héten belül pestorin mormyx oltást. Akkor azt mondták, hogy októberben kéne ismétlőt kapniuk.


Tudom, november van, mert lebeszéltem egy helyen az oltást, de kb cserben hagytak. Most pedig keresek egy olcsóbb rendelőt, 5000/állat kicsit sokallom. Dabas-Gyál környékén amúgy.


Illetve most elbizonytalanodtam, hogy nem lesz-e sok a harmadik oltás fél éven belül, nem lenne-e elég csak márciusban beadatni arra az évre. Illetve van még két fiatal nyulam, őket nem tudom, hogy kéne-e most oltani, vagy őket is ráér-e tavasszal.


Mind kinti tartásúak.


2020. nov. 11. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amelyiknek nincs olátasa annak minél hamarabb kell.



Pestorint úgy oltunk hogy megkapja az első oltást akkor utána kell 4 hét múlva egy ismétlő és ezt követően meg fél évente kell oltatni.


Az 5000 forintos ár állatonként pedig egyáltalán nem sok. Ezen az áron megy a vizsgálat.Az oltás meg még több is sokszor.


Ha nyulat tart az ember ne a pénzt nézd mert sok orvos nem ért hozzájuk. Az legyen az elsődlegehogy dokinak legyen egzotikus végzettsége. Ha nincs neki akkor kerüld el jó messzire.

2020. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi egyes!


4 nyúlnak én sokallom a 40.000et :D


Végül megtudtam hogy lehet egyes adagokban is kapni, szóval majd veszek a gyógyszertárban és beoltom őket én magam.

2020. nov. 11. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet magadnak oltani.

Egy jó orvos át vizsgálja oltáskor a nyuszit és te azt nem tudod kivitelezni, ugyhogy mindenképp orvos kell.


Illetve szerintem ki se adják az oltóanyagot.

2020. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha sok a 40.000 akkor ne tarts annyi állatot. Annyit kell tartani amennyit eltudsz látni. Ha az egyik beteg lesz akkor az nem biztos, hogy megáll 40.000 nél.
2020. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as bármelyik állatpatikában kiadják


4-es a myxomatosis halálos betegség, rá lehet költeni akármennyit, nem fog a nyúl megmaradni


Ezek gazdasági állatok, nem kizárólag kedvencek. Betegségeik kezelve vannak, illetve megkapják a fontos oltásokat, jó takarmányt kapnak és tiszta helyen vannak, de egyre sem fogok tízezreket költeni, mert nem vagyok őrült ;)


Csak egy normális, állatszerető állattartó

2020. nov. 11. 20:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, nem halálos, gyógyítható, persze küzdeni kell az állatért ami nem 2 forint.
2020. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os [link]


Én csak ehhez hasonlókat olvastam, érdekelne a te forrásod is.

2020. nov. 11. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Az en forrásom a Nyúlmentés oldala, ahol már szedtek össze myxomatosisos nyuszit, aki tiszta seb, meg pukli volt és él még azóta is persze picit csúnyácska maradt.
2020. nov. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyúlmentéss fb? vagy erről az esetről hol tudok olvasni?
2020. nov. 12. 08:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, nov nyolcadikai bejegyzés, barna nyuszi. Myxomatosisból gyógyult.

Nem halálos de nagyon csúnya betegség.

2020. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!