Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a legolcsóbb ketrecméret,...

Mi a legolcsóbb ketrecméret, amiben kényelmesen elfér két törpenyuszi hosszútávon?

Figyelt kérdés

Volt egy ivartalanított nőstény nyuszim. Hozzám került egy ivartalanított bak, és a szüleimmel úgy egyeztünk meg, hogy jó lesz nekik együtt, ezért itt maradhat mind a kettő. Viszont akkora ketrecem van, ami csak egy nyuszinak elég. Ha csak lehetőségem van rá, akkor kiengedem a nyuszikat, de ha véletlen nem tudok rájuk figyelni, szeretném, ha olyan helyük lenne, ahol kényelmesen elférnek.

Diák vagyok, saját keresetem nincs, zsebpénzt sosem kaptam. Csak egy kevés pénzem van, amit gyűjtöttem az évek során. A szüleim nem támogatják a ketrec vásárlást, mert azt mondják, hogy bőven elég kettőnek a jelenlegi (ezt úgy vegyétek, hogy eredetileg, is egy hörcsögketrec méretű helyet, akartak venni, én vettem a saját pénzemen a nagy ketrecet). A jelenlegi ketreceket nem adhatom el, mert szerintük még jól jöhetnek (két ugyanakkora van).

Eredetileg min. 200-as, esetleg 160-as ketrec akartam venni, viszont 40 000-nél kezdődnek. Barkácsolnom nem szabad (mert szerintük a barkácsolt ketrec szétrohad, meg folyik belőle a pisi, pedig szobatiszták), segíteni nem segítenek ugyanabból az indokból, ami miatt a nagy ketrecet nem támogatják, és ugye az előzőből, ami a zárójelben van.

Ha tudtok linkelni aránylag olcsó (ezzel azt mondom, hogy a kategóriáján belül), azt megköszönném, esetleg ha van ötletetek, hogy hogyan tudnám megoldani annak is örülnék.



2020. nov. 25. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Keress használt ketrecet. Vatera és hasonló helyeken van.
2020. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

A jelenlegi ketreced mekkora?

120×50-es ketrecben sok kiengedés mellett elvannak.

2020. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Nézz utána a C&C ketreceknek. Az alja műanyag, így biztosan nem folyik belőle a pisi. Egyébként nem használsz alomtálcát? Teljesen a helyhez alakíthatod az alakját és a méretét, könnyű tisztán tartani, és sokkal olcsóbb, mint az azonos méretű ketrecek.

Rácsot jelenleg nem lehet kapni Magyarországon, de még külföldi oldalakról rendelve is sokkal jobban jössz ki. 20 ezerből már egy két méter hosszú ketrecet is meg lehet csinálni. Ha emellett döntesz, akkor ne ketrecet keress. Ezt a rácsot eredetileg polcként árulják, és így sokkal olcsóbb, pedig ugyanaz van a csomagban.


Ha nem tudsz nagy ketrecet venni, az is jó megoldás, ha kialakítasz egy biztonságos kifutót, vagy akár egy egész szobát, ahol felügyelet nélkül is kint lehetnek. Sajnos két nyuszinak egy 160-as ketrec is túl kicsi, ha egész nap ebben kell lenniük.

2020. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy karámot vegyél inkább szerintem.

Sokkal nagyobb lesz a hely ha hozzá aplikálod a ketrec(ekhez) és sokkal olcsóbban is jössz ki.


Alájuk meg egy szőnyeg vagy pléd és patent minden. Esetleg a tetejére egy szúnyogháló, hogy nepróbálkozzanak meg a kiugrással.

2020. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Polclapokat találtam interneten, amik 1000-1500 Ft körül vannak, ha abból összerakok többet, akkor szerintem egész normális helyet lehetne építeni. Az aljára linóleumot/pvc-t raknék, ha véletlen félre pisilnek ne legyen gond. A szüleim azt mondták, hogyha egyedül meg tudom oldani, akkor a szobámba berakhatom az épített helyet.

Szabad szobánk nincs, ahol csak a nyulak laknának, Vaterán, Jófogáson stb. meg 120-asnál nagyobb ketrecet nem találtam.


Viszont, egyrészt a polclapok amiket találok, vagy ragasztottak, vagy lakkozottak. Az ilyenektől nem lehet bajuk? Másrészt ha megrágják a linóleumot, az nem árthat nekik?

2020. nov. 25. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!