Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom elérni, hogy a...

Hogyan tudom elérni, hogy a szüleim segítsenek anyagilag a nyúltartásban?

Figyelt kérdés

Pár hónapja a szüleim vettek egy törpe bak nyuszit. Eredetileg maguknak kis kedvencként, aztán valamiért azt mondták, hogy legyen az enyém (máig nem tisztázott pontosan miért, azt mondták, hogy úgy gondolták örülnék egy kisállatnak). Eredetileg úgy volt, hogy teszünk félre pénzt az esetleges állatorvosi költségekre, és anyagilag segítenek. Alom, és eledel vásárlásban tényleg segítenek is.

Most, hogy elérte a kort, amikor ivartalaníthatnánk, ami egyébként be is lett tervezve, azt mondják, hogy teljesen felesleges, hülyeség. Beszélgetésünkből kiderült, hogy úgy gondolják, hogy betegség esetén is pénzkidobás elvinni orvoshoz, mert állításuk szerint olcsóbban szerzek másik nyulat, mint amennyit elkér egy állatorvos a kezelésért.

Az oltásait a saját zsebpénzemből kifizettem, még kiskorán, de akkor még úgy volt, hogy ha kell ők is besegítenek. Zsebpénzt tőlük sosem kaptam, abból van pénzem, hogy minden húsvétkor kaptunk a rokonoktól pár ezer forintot, és azt félreraktam. Utolsó húsvétkor már nem voltunk locsolkodni, a vírus miatt, és előtte is csak egy, néha két idősebb rokont látogattunk (a nagyszüleim már rég nem élnek). Viszont abból a pénzből vagy ivartalaníttatom, vagy 1-2 kezelést tudok kifizetni. Azt mondták, hogy a saját pénzemmel azt csinálok amit akarok, viszont egyszer el fog fogyni, munkám nincs, most töltöttem a 16-ot.


Sok kérdésnél látom, hogy azt mondják, hogy "a kutyám családtag, és családtagot nem adok oda senkinek", meg ehhez hasonló válaszokat. Nekem nem kutyám, hanem nyuszim van, de ugyanúgy szeretem, mint más a kutyusát.


2020. nov. 28. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Talán ők sem gondolták végig, hogy milyen sokba kerül manapság az állattartás. Ha neked sincs elég pénzed, akkor add el a nyulat.
2020. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%

20 kilós nyúltáp 10.000. Mellé meg zöldség és gyümi maradék mindig akad, nem?

Ha erre nem telik, akkor ott a családban KOMOLY anyagi gondok vannak.

2020. nov. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Mivel nem látok rá sok esélyt, hogy a szüleid meggondolják magukat a nyúl fontosságát illetően, ezért ebben az esetben én azt csinálnám, hogy mivel kevés esély van rá, hogy valaha is párosodni tudna, ezért nem ivartalaníttatnám, hanem eltenném a pénzt, esetleges megbetegedésekre...
2020. nov. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

1 válasz törölve, 1 másik 0%.


Értem, fel kell xopkodni a kérdezőt. Oké!

2020. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
4es: a kérdésre kéne válaszolni, (nem az etetést nem tudja megoldani, hanem az orvosi költségeket) nem más anyagi körülményeit illetni (ráadásul tudatlanul. Ugyanis nem mondta a kérdező, hogy a családjának, nincs pénze a nyúlra, csak nem tartják fontosnak az orvosi költségeit. Az, hogy valamit nem akarok, vagy nem tudok megfizetni, két nagyon különböző dolog)
2020. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%
Értem, hogy szereted a nyuszit, de ez így nem lesz jó. Bármi baja lesz, a szüleid tesznek rá. Társas állat, tehát egyedül nem tartandó. Én azt javaslom, hogy kerek-perec mond meg a szüleidnek, hogyha lepasszolták neked a nyúlat, akkor legalább legyen normálisan tartva, ivartalanítva és legyen társa. Ha ennyire szarnak rá továbbra is, akkor meg bármennyire szar, de lehet, hogy jobban jár a nyuszi, ha olyan helyre kerül, ahol gondját viselik és ha beteg, orvoshoz viszik. Ha nem lesz ivartalanítva, nagyobb eséllyel lesz szervi, egészségügyi baja és ez állatorvosi kezelés nélkül halálos rá nézve.
2020. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!