Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Be idomítanám a nyuszimat...

Be idomítanám a nyuszimat csak azt nem tudom hogy milyen jutalom falatot adjak neki. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Már próbáltam magot csak azt nem akarja meg enni a tenyeremből csak tálból a répát azt meg csak egészben eszi meg a kezembő aprítva nem de úgy meg túl nagy. Mit ajánlanátok?

2021. jan. 4. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát amit szeret, csak tudod, mit szeret. De semmit nem lehet korlátlanul adni(kivéve széna), azt remélem tudod.


Tanításhoz, barátkozáshoz próbálkozhatsz pici falat almával, banánnal, fűszernövénnyel (petrezselyem, kapor, stb), de ezekből csak keveset kaphat. Esetleg van a Loftys, vagy az oxbow-nak táplálékkiegészítői, jutalomfalatjai, ez utóbbiak nem olcsók, de az enyém pl.meg van őrülve értük. Darabokra törve több falatban oda tudod adni.


Maggal, répával, hasonló szemetekkel ne etesd egyébként se.

Széna korlátlanul, szoktatàs után lehet fű is bőven, kevés jó minőségű pelletált táp(pl. Versele Laga cuni complete).

2021. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magot alapból nem is ehetne mert gyomorfekélyt okozhat.


Az első válaszoló amit ajánlott tápot azt kapja. Az a legolcsóbb ami elfogadható minőségű.


Glirex.hu (vagy .com) webáruházba rengeteg nasit lehet venni, nekik és ezekkel szoktam tanítgatni. Ez egy megbízható oldal, ahol ott van, hogy nyuszi is eheti azt tényleg megehetik.

2021. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hú az nem nagy baj hogyha én csak szénával, magvakkal, salátával, káposztával, krumplival, paradicsommal, répával, kenyérrel, borsórsóval, etetem a nyuszimat az előző nyuszimat is ezekkel etettem és élt 14,75évig.

Szóval akkor ne etessem ilyenekkel mert akkor tovább élhet?

2021. jan. 4. 21:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek nagyon nem nyuszinak való dolgok.


És szar kaján is elélhetnek hosszú ideig, de ez kb. olyan mintha te egész életedben csokit és mekis kaját ennél.


90 évig is élhetsz de hát nem leszel túl egészséges.

2021. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oh rendben köszönöm már holnap akkor megyek is a freshnapfba hogy beszerezzek neki valami egészséges kajákat.
2021. jan. 4. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülök neki, hogy egyből, ahogy megtudtad, hogy nem jó azonnal változtatsz. Rengeteg gazdával csak a szélmalomharc megy. Azért szeretném elmagyarázni, hogy megértsd, hogy miért is rossz. Ha mást nem hátha valaki idetéved, és rájön, hogy változtatnia kell.

-Széna: korlátlanul add neki, hiszen a nyuszi fűevő, az a főtápláléka.

-Ezután ne magvakat, hanem pelletált tápot (például elfogadható a versele laga cuni complete, de a tápban alacsonyabbnak kell lennie a fehérjetartalomnak a rosttartalomnál, a rosttartalomnak pedig minimum 20%-nak kell lennie, de minél több a rost annál jobb). A magvak gyomorfekélyt okozhatnak.

Ezután a rangsorban a zöldségek, gyümölcsök.

-Saláta: maga a zöldség nem mérgező, viszont beszívja a permetszereket, ami hosszútávon mérgezést okoz (sokszor kis adag méreg, egy apró testben). Ha a saláta nem volt permetezve (mondjuk te termelted otthon), akkor szabad adni.

-krumpli: nagyon magas a keményítőtartalma egy nyuszinak. Puffadást okoz, ami szintén nem jó.

-Paradicsom: szintén a tiltó listán van. Igazából annyit találtam, hogy a mérgező, vagy emészthetetlen dolgok között van felsorolva, de akármelyik is semmiféleképpen nem ajánlott.

-Répa (sárga- és fehérrépa): nincs tiltólistán, azt adhatod neki.

-Kenyér: Rengetegen adják fogkoptatóként pedig egyáltalán nem tesz jót. A kenyér (még a száraz is), a szájban felpuhul, és a gyomrában erjedésnek indul, ami megbetegítheti a nyulat.

-Borsó: Borsó hüvelyt szabad, viszont a borsószem tiltólistán van. Ez is szintén a mérgező, vagy emészthetetlen dolgok között felsorolva.


Szóval minél több széna, víz, ezután napi két női marék táp (lehetőleg reggel este). Kiegészítésként zöldség, gyümölcs (pl.: sárgarépa, articsóka, spárga, zeller, stb. a neten vannak fent listák az adható zöldségekről, gyümölcsökről). A legkevesebbet a jutalomfalatból lehet adni, amiről neked a kérdésed szólt. Próbálkozhatsz akár valami édes gyümölccsel (pl.: banán, körte, alma).

És egy jó tanács: A kereskedésbe mindig céltudatosan menj vásárolni, mert az eladónak az a dolga, hogy eladjon. Nekem több kereskedésben akartak magokat eladni, mert állításuk szerint abban van a legtöbb tápanyag. Volt ahol egész kitartó volt az eladó.

2021. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!