Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacokat hogy jobb...

Andokkkaaa kérdése:

A tengerimalacokat hogy jobb tartann fiú lánnyal vagy fiú fiúval?

Figyelt kérdés
Nekem egy kis fiúm van még kicsi most lett elhozva és mondták hogy jobb fiatal korúkban összeszoktatni őket és hogy lenne jobb ha lenne mellé egy lány vagy fiú nem igazán szeretnék kicsiket de pl ha a fiú ki lenne ivartalanitva ugy nem e lenne jobb a lány mellé vagy nem tudom hogy lenne jobb de sokan mondták hogy a két fiú is megvannak egymással ebben szeretném segítséget kérni.

2021. jan. 21. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne ivaros a fiú, akkor a lány jobb lenne mellé.
2021. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

A fiú lány páros természetesebb, viszont ebben az esetben a fiút mindenféleképpen ivartalanítani kell.

Két fiú is megvan, viszont figyelni kell arra, hogy ne egy korúak legyenek. Most kölyköd van, akkor felnőttet kellene mellé hozni, hogy egyértelmű legyen a rangsor. A fiúkat úgy kell társítani, hogy minimum 6 hónap korkülönbség, de ezt úgy hogy felnőtt mellé kölyköt. Ha valaki mondjuk 3 éves malac mellé vesz egy 2,5 éves fiút, már mindkettő kifejlett, nem biztos, hogy el tudják dönteni a rangsort.

És a fiúk társításánál a legfontosabb, hogy soha ne kerüljön a közelükbe lány. Ha akár csak a szagát is érzik, akkor még a legjobb barátok is képesek összeverekedni a nőstény kegyeiért.

Ja és fontos infó. Ha lehetőség van rá két fiú társításához a minimum ketrecméretnél nagyobbat vegyél. A minimum két tengerimalacnak 100cm*50cm (sztenderd 100-as ketrec), a fiúknak érdemes min. 120cm*60cm-es ketrecet venni (sztenderd 120-as).

2021. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Különböző nemű ivaros állatokat semmiképp se tarts együtt. Nem csak tengerimalacra értem, hanem bármilyen állatra. A szaporításnak semmi értelme.
2021. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Két fiú általában még kijön egymással, ha betartasz bizonyos szabályokat. Legyen közöttük legalább fél év korkülönbség, elég nagy legyen a ketrec, és mindenből legyen saját. Tehát két ház, két itató stb. Ehhez egy 100x50 cm-es ketrec nem elég. Ha ezekre figyelsz, nagy eséllyel jól meglesznek, de a személyiségüktől is függ.


A fiú-lány páros szinte biztos siker, és ha később szeretnél még malacot, egy lányt sokkal könnyebb lesz beszoktatni a csapatba, mint két fiú mellé egy újabb fiút. De arra figyelj, hogy a malacod valószínűleg már ivarérett, viszont a műtétet csak akkor lehet megcsinálni, ha eléri a szükséges súlyt (5-600 gramm). Ez 3-6 hónapba telhet. Ha ivartalanítást tervezel, mindenképpen egzotikus állatorvost válassz, mert ez a műtét túl kockázatos ahhoz, hogy olyan orvos végezze, akinek nincs elég tapasztalata malacokkal.

2021. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket.

Ugy lesz h kislány lesz mellé mert seholsem találtam fiút.

A fiúm ivartalanitva lesz majd és ugy elsz mellé kislány és még egy kérdés hogy az nem baj h a lány idősebb lesz nem sokkal max kb úgy 1 hónappal.

Meg tudom h ez nem ide csak hogyan tudnm kézhez szoktatni annyit olvastam és nem igazn tudom eldönteni hogy is lenne jó mondják hogy egy hétig hadjam a ketrecbe hogy azt szokja aztán hogy vegyek ki minden olyat ahová el tudna bújni de olvastam azt is hogy kell neki azért egy kis buvóhely meg h egyből lehet kézbe venni hogy lenne jobb mert most annyira fél.

Mert volt nekem régen de vele annyira könnyebben ment eliot meg most ugy fél.

Tudna valaki ebbe is segíteni és köszönöm szépen.:)

2021. jan. 23. 09:57
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem baj, ha van köztük korkülönbség :)

Együtt bátrabbak, de egyedül ia gyorsan megszelídülnek. Mindenképpen hagyj neki elbújási lehetőséget, ahova visszavonulhat ha megijed. Eleinte sokat fogja használni, hiszen az ösztöneitől fogva fél az idegen zajoktól, mozdulatoktól. Legyél sokat a közelében, beszélj hozzá, vigyél neki sok finomságot. Lehetőleg friss fűszereket, gyógynövényeket, mert ezek nem olyan egészségtelenek, mint a gyümölcs.

A tengerimalacok.hu-n részletesen le van írva, hogy hogyan tudod magadhoz szoktatni és elérni hogy bízzon benned.

2021. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2021. jan. 23. 22:31
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy ivartalanított fiú mellett van 3 lány.

Nagyon jól megvannak.

2021. febr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia,a rengerimalcokat ne ketrecben hanem kifutóban tarzsd.Ne vedd ki őket csak hogyha kell.A tengerimalacokat mindig együtt kell tartani a legjobb hogyha 3 csoportban tartjuk őket.
2021. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Különböző nemű ivaros állatokat semmiképp se tarts együtt. Nem csak tengerimalacra értem, hanem bármilyen állatra. A szaporításnak semmi értelme."


Hat van ertelme, mert el lehet adni a kolykoket es visszahozzak az arukat legalabb.

2021. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!