Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja a hörcsögömnek?

Mi baja a hörcsögömnek?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapos

Este még rohangált, kerekezett, most meg reggel óta alig mozog, nem akarja kinyitni a szemét

Tettem elé egy cikk almát, annak felét megette, megivott fél kupaknyi vizet és csak fekszik

Meleg a teste és lélegzik is de ha elindul akkor úgy vonszolja magát és alig tud mozogni, enni inni nem akar többet, csak fekszik

Ha a tenyerembe teszem akkor megpróbál mászkálni de eddig nem ilyen volt, ha felvettem elkezdett harapdálni meg szaglászni és futkosott

Mit csináljak vele?


2021. jan. 25. 10:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Azt mondta hagyjam pihenni, ő nem tud adni neki semmit

A hasa fel van puffadva de azt mondta kizárt hogy daganat

Nem tudta jobban megvizsgálni csak kézzel

Nem tudom elvinni sehova, ha holnapig ilyen marad akkor elviszem Sopronba, a listán amit valaki idetett volt egy soproni orvos

Fogalmam sincs mit ronthattam el

2021. jan. 25. 17:37
 12/21 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kezedbe, hogy érezze hogy veled van, kicsi szive :(
2021. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Felvettem de minden mozdulatnál mintha nyöszörögne, hallom hogy fáj neki

Volt már néhány állatom és jelenleg is van több, de így még egyiket sem láttam/hallottam szenvedni mint ezt a kis hörcsögöt

2021. jan. 25. 17:52
 14/21 anonim ***** válasza:
El se tudom képzelni mi baja lehet, nekem kutyáim voltak mindig is, most is van, de ha látom hogy ha fáj valamije, bele akar szakadni a szívem :( Egy ilyen picinél nem tudom mi lehet, nem kaphatott olyan ételt amitől felfúvódhatott?
2021. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem tudom mennyire segít: [link]
2021. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Ilyen gond nincs, ma alig evett de már kakilt

Én inkább valami légúti dologra gondolok, amiért ilyen furcsán vesz levegőt

Egyébként mozogni tud, mert ha elázik a nyálától a forgács akkor arrébb szalad egy kicsit és leteszi oda a fejét

Figyelem a hőmérsékletet de többet nem tudok tenni, inni sem tud, simogatni sem merem nehogy fájdalmat okozzak

Az orra elé tettem már almát, vitamint, szotyit, a kalciumos rágcsáját, egy kupak vizet is tettem oda és segítettem neki fölé hajolni de meg se próbál inni

A szeme sem nyílik még mindig

Tényleg nem hiszem el hogy nem tud segíteni se állatorvos, se senki

2021. jan. 25. 18:46
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egzotikus állatorvoshoz mentél, akkor nem ért hozzá. Rengeteg faj, mindegyik valamennyivel másképp működik, ezért különszedték őket. Van a sima állatorvos (aki kutyával, macskával, disznóval, lóval, stb.-vel foglalkozik), és egy külön szakvizsga az egzotikus állatorvos (és csak ott tanulnak a hörcsögökről, tengerimalacokról stb., díszállatokról).

Az itteni segítség... Rengeteg a laikus, van olyan aki a tengerimalacot nem tudja megkülönböztetni a hörcsögtől, vagy az egeret a patkánytól.


Egyébként az országban valahol, tuti van egzotikus állatorvosi ügyelet. Nem kell elmenned, de legalább odatelefonálni nem tudsz, hogy egy szakorvos adjon tanácsot? Akkor már akár az elismertebb orvost is felhívhatod, hiszen nem kell odamenned, és a telefonszámla sem hiszem, hogy több lenne, mert rangosabb orvost hívsz.

2021. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a hörivel?
2021. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Még tegnap este az orvos válasza előtt feladta a küzdelmet

Utolsó pillanatáig küzdött szegénykém :( nagyon szomorú vagyok hogy nem tudtam neki segíteni

2021. jan. 26. 10:16
 20/21 anonim ***** válasza:
Jaj de sajnálom, részvétem :((( Úgy szurkoltam neki hogy hátha :(((
2021. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!