Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A te hörcsögöd mennyit van ébren?

A te hörcsögöd mennyit van ébren?

Figyelt kérdés

3 napja van hörcsögünk, de naponta 2x2 percnél többet nem látjuk.


Szuper terrája van, nagy, remekül berendezett, izgalmas, több szinttel, de a felén nem is volt még(tudom, raktam oda kaját is, illetve látszanak a lábnyomai, meg széthordja a különféle almokat).


Reggel 7kor kelünk, nem mozog. 8 körül kijön, betolja magába az összes kaját, lemegy az alsó szintre(szerintem oda pisil), majd visszajön a dombra, ahol a választott kuckója van, beássa magát és ottvan. Egész nap meg se mozdul, folyton lessük. Este 8 körül kijön, iszik, benyomja a maradék kaját a tányérján és visszamegy a kuckójába. 11ig fent vagyok, meg sem mozdul addig. Éjszaka valamennyit mozog, de nem sokat, mert nem hallom kerekezni, illetve az emeleteken és az elrejtett sarkokban ott maradnak a falatok. Egyáltalán nem kerekezik, a kakija(egyszer belemászott és belekakilt) ott maradt benne, egy darab kaki a helyén, tehát tuti nem használja, meg az ottani alomban sincs változás.


Nem túr, nem ás, nem rendezkedik, nem eszik szénát se, nem fürdik a homokban, egyáltalán ki se jön. A föld alatti labirintusból(amit építettem) csak néha megy, onnan tudom, hogy oda beesik a forgács a mászkálásától.


Dzsungáriai törpehöri, elvileg aktív fajta. Kellemes meleg van, 21 fok, nyugodt helyen van a terrája és tényleg szép, minden igényt kielégítő. Kicsit tartok tőle, hogy "rosszul választottam", és ő ilyen ott sincs höri lesz.. Nem akartam az aktív szaladgálósokat választani, mert féltem, hogy rossz az idegrendszerük vagy ingerlékenyek lesznek.. Ez a hörcsög tök nyugodt volt, mikor választottam. Még csak 7 hetes, tehát kicsi, mi várható? A tiétek milyen? Mennyit látjátok? Mennyit kerekezik? Lehet csak be van lassulva, mert tél van, vagy ilyen típus?


Reméltem, hogy naponta legalább 10 percet tudom nézni, meg kicsit játszani vele, kivenni, vagy labirintusba rakni, meg ilyesmi, de nagyon passzív. Szerencsére barátságos, nem kap a kezem felé és nem is stresszel, mert nem fagy le..



2021. febr. 5. 12:51
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Aranyhörcsög tenyészet, elvileg a színe miatt ennyi(világosszürke, fekete szemekkel).


Egy csomót utánaolvastam, ez volt a legjobb hely, 1,5 órát utaztam(csakoda), hogy ne pár hónapig éljen és ne legyen idegrendszeri vagy más gondja, na meg hogy fiatal legyen, fix legyen a neme és ne legyen várandós. A hely egész jónak tűnt, tisztán, melegen tartották az állatokat, csak a kölykök voltak egy terrában, külön nemenként és az eladó csaj minden kérdésre tudott válaszolni. Látszott, hogy szeretik a kisállatokat, foglalkoznak velük, simán hagyták, hogy benyúlkáljon, egyik sem akart harapni, nem fagytak le, szóval pozitív élmény volt.


Sima kisállatboltban 2500, 3500at megért, hogy tovább legyen velem, plusz ajándék tápot is kaptam, ami nem tűnt minőségtelennek, szóval elégedett vagyok a hellyel, kitettek magukért, csak a hörcsög furcsa. Még most sincs fent.

2021. febr. 5. 22:36
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
Zuglói bolt? Mert az egy szaporítótelep. Semmivel sem jobb mint bármelyik kereskedés. Onnan kár volt állatot hozni...
2021. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
57%
(Egyébként a világosszürke szín az hivatalosan kék. Az csak fekete szemekkel létezik. És az az egyik leggyakoribb szín. Rendesen át lettél verve...)
2021. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%
Ráadásul 4 hetes kor felett már egyesével kellene lenniük, mert darabokra téphetik egymást. Szóval triplán hülyére vettek. Kár, hogy nem néztél utána rendesen. Hörcsögös körökben senki nem javasolt volna kereskedést neked, ahol a leggyakoribb színváltozatú beltenyésztett állatokat 6 ezerért lehet elvinni... :D
2021. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ja, zuglói..


Van youtubecsatornájuk, hogyan bánjunk a hörcsöggel kiokosítóhonlapjuk, kaptam mellé “használati útmutatót”, mondják, hogy külföldről hoznak be hörcsögöt, hogy friss legyen a vérvonal, meg kérdeztek van e hozzá minden, hogy jó helyre kerüljön biztosan, plusz a tápjukban van lisztkukac meg mindenfél mag és növény, illetve az egész hely kisállatholmikkal volt tömve.. Az egyik aranyhörcsögnek 1mx40 terrája volt mindennel berendezve, köze sem volt az egésznek a kis plázás sok állat 20x30as helyen, mini kerékben mini ketreccelhez..

2021. febr. 5. 22:47
 16/22 A kérdező kommentje:
Francba, most elkezdtem aggódni, hogy haldoklik a hörcsög..
2021. febr. 5. 22:48
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
A hörcsög biztosan nem haldoklik. Normális, hogy az első napokon ilyen betoji. De kár volt minden pénz ebbe az üzletbe... :( Ahol mindig van 60-80 elvihető állat (a weboldaluk szerint ugyanis jelenleg is ennyi van), ráadásul nincs nyilvántartásban vezetve az állat "sorsa", az a szememben nem tenyésztő... Plusz régen fent volt az oldalán egy családfa, amin látszott, hogy a 2 pároztatott hörcsögnek ugyanazok a szülei... Ez egy mezei kereskedés. Csak jó a marketingje. A prémium hörcsögtápot pedig a glirex.hu-ról koppintotta...
2021. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, szerintem csak nagyot mondtak az oldallal, volt 7 hím, meg 9 nőstény dzsungi és cukin egy kupacba bújtak, biztosan kicsik voltak(elvileg a nagyok nem kedvelik egymást)de a hörcsögfalva oldal is az övék, ahogy nézem..


Remek, na most is okosabb lettem, legközelebb a tatabányait választom, remélem csak másfél év múlva.

2021. febr. 5. 23:09
 19/22 anonim ***** válasza:
63%
Vegyél neki vitamint, orvos tuti ajánl telefonom is. Esetleg este hagyj neki fényt, egy kicsit csak. Próbáld átrendezni a ketrecet. Vízszintesen elég nagy?
2021. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Egészséges hörcsögnek nem kell vitamin. Egyébként is csak 2 van ami ér is valamit hörcsögnek. Vetri dmg és dm guard. Fény pedig végképp nem kell éjszaka egy éjszakai állatnak 😂 3 nap után nem kellene átrendezni a helyet. Szerencsétlen még a jelenlegit sem szokta meg
2021. febr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!