Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A te hörcsögöd mennyit van ébren?

A te hörcsögöd mennyit van ébren?

Figyelt kérdés

3 napja van hörcsögünk, de naponta 2x2 percnél többet nem látjuk.


Szuper terrája van, nagy, remekül berendezett, izgalmas, több szinttel, de a felén nem is volt még(tudom, raktam oda kaját is, illetve látszanak a lábnyomai, meg széthordja a különféle almokat).


Reggel 7kor kelünk, nem mozog. 8 körül kijön, betolja magába az összes kaját, lemegy az alsó szintre(szerintem oda pisil), majd visszajön a dombra, ahol a választott kuckója van, beássa magát és ottvan. Egész nap meg se mozdul, folyton lessük. Este 8 körül kijön, iszik, benyomja a maradék kaját a tányérján és visszamegy a kuckójába. 11ig fent vagyok, meg sem mozdul addig. Éjszaka valamennyit mozog, de nem sokat, mert nem hallom kerekezni, illetve az emeleteken és az elrejtett sarkokban ott maradnak a falatok. Egyáltalán nem kerekezik, a kakija(egyszer belemászott és belekakilt) ott maradt benne, egy darab kaki a helyén, tehát tuti nem használja, meg az ottani alomban sincs változás.


Nem túr, nem ás, nem rendezkedik, nem eszik szénát se, nem fürdik a homokban, egyáltalán ki se jön. A föld alatti labirintusból(amit építettem) csak néha megy, onnan tudom, hogy oda beesik a forgács a mászkálásától.


Dzsungáriai törpehöri, elvileg aktív fajta. Kellemes meleg van, 21 fok, nyugodt helyen van a terrája és tényleg szép, minden igényt kielégítő. Kicsit tartok tőle, hogy "rosszul választottam", és ő ilyen ott sincs höri lesz.. Nem akartam az aktív szaladgálósokat választani, mert féltem, hogy rossz az idegrendszerük vagy ingerlékenyek lesznek.. Ez a hörcsög tök nyugodt volt, mikor választottam. Még csak 7 hetes, tehát kicsi, mi várható? A tiétek milyen? Mennyit látjátok? Mennyit kerekezik? Lehet csak be van lassulva, mert tél van, vagy ilyen típus?


Reméltem, hogy naponta legalább 10 percet tudom nézni, meg kicsit játszani vele, kivenni, vagy labirintusba rakni, meg ilyesmi, de nagyon passzív. Szerencsére barátságos, nem kap a kezem felé és nem is stresszel, mert nem fagy le..



2021. febr. 5. 12:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögfalva az egy szaporító telep.


2 höri tenyészet van Magyarországon a Smallsteps és a Pezsi.

2021. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Végre, ma már volt kint, bejárta az összes szintet, kereket továbbra sem használ, de napközben már 30 perceket van fent kétszer:)
2021. febr. 9. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!