Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma vettem észre, hogy a...

Ma vettem észre, hogy a dzsungáriai hörcsögöm egyik szeme nem nagyon nyílt ki, össze volt ragadva. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kb. 1 óra fele vettem észre, hogy valami nem stimmel a szemével, evés/fürdés közben is folyamatosan csukva volt neki az egyik szeme. Aztán kijött 1-2 óra múlva picivel jobb volt a helyzet. Végül most jött ki ismét, egy kb. 5 percig teljesen nyitva volt a szeme, picit elszundított a homokban és megint össze volt neki ragadva, de nem annyira durván mint először. Reggel még semmi baja nem volt. Mi a teendő és mitől lehet ilyen a szeme? Jelenleg forgács van alatta, lehet a por okozta, vagy esetleg belement a homok a szemébe? A papíralom jobb lenne? Még azon is gondolkodtam, hogy megszúrta neki a széna? Mit csináljak vele?

2021. febr. 10. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kötőhártya-gyulladásra tippelnék, valószínüleg a por miatt. A forgácsot mindenképpen lecserélném valami másra :)
2021. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Első körben cseréld le a forgácsot kenderalomra vagy papíralomra. Az nem poros, így nem allergizál. Ha többször is előfordul, jogy nem tudja rendesen kinyitni a szemét, akkor érdemes egzotikus állatokhoz értő orvoshoz vinni. A hozzáértők listáját megtalálod a hörcsöginfo.hu oldalon.
2021. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!