Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpehörcsögnek kilyukadha...

Egy törpehörcsögnek kilyukadhat/kipukkanhat a pofazacskója? Többi lent, ez nem idióta kérdés.

Figyelt kérdés

Szóval... Annyi a lényeg, hogy véletlen kiejtettem mellmagasságból a hörcsögöt a fapadlóra (170 cm vagyok kb., ha kéne a megállapításhoz a magasságom :D) és lett a szája alatt inkább a bal pofazacskója felé egy seb vagymi. A fél pofája be van dagadva, de már ment lejjebb, hisz ez olyan 3 napja történt.. még él! Remélem élni is fog! :(

És nem tudom, hogy mi tévő legyek, mert úgy látom a fél oldalára nem tud enni.. de a jobb pofazacskója tele van kajával XD, szóval nagy baja nem lehet annyira, REMÉLEM.

Fehér lé folyt ki belőle - gondolom genny féle - .. már jobban van, mintha jobban nézne ki a "seb" is.

És egyáltalán nem tesz oda semmit sem, a balba... Mintha az "nem is létezne".. tök lapos.



2021. márc. 16. 13:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
5%

7. Vagyok... Nem tudom mit kell itt álszenteskedni.

Tényleg semmi logika nincs abban, hogy elvigyen egy ilyen állatot orvoshoz drága pénzért.


Én felelős macskatartó vagyok, nem mennek ki a macskáim, minőségi tápot kapnak, stb. stb.


De ha egyszer egyszer bejön egy egér, azt széttépik és játszanak a döggel.


Mások macskái, akik engedik Őket csatangolni, azok védett madarakat és gyíkokat ölnek... Meg rengeteg egeret, pockot.

Azokat ki sajnálja?


Ki viszi el orvoshoz, miután a macska megcsócsálta, de valahogy életben marad?


A macskáimat nyílván elviszem orvoshoz, hiszen 15-20 évet is élhetnek és sokkal komplexebb lények...

De egy hörcsög... Semmivel sem különb a fentieknél. Kígyó eleségnek mondjuk nem rossz...


Ráadásul én még olyan tápot veszek, ami szabadon tartott állatokból készül, szóval az vesse rám az első követ, aki szintén így tesz és mégsem így gondolkodik egy hörcsögről mint én. De azért valljuk be, hogy a többség vágóhídi állatok húsával eteti a macskáit, olyan csirkékkel akik egész életükben egy papírlapnyi szabadterülettel nem rendelkeztek. Sőt Ők maguk is ezzel táplálkoznak.


Az miért nem merül fel, hogy Őket ki viszi el orvoshoz?


A hörcsög TÉNY, hogy nem kötődik semennyire a gazdájához, teljesen egyoldalú a kapcsolatuk, csak a gazda kötődik hozzá. A hörcsög ezt nem viszonozza, csak fél, vagy agresszív...

2021. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
#7. Köszönöm. Azt hiszem, hogy Te adtad az egyik legjobb választ.. Mert én csak arra lettem VOLNA kíváncsi, hogy: KILYUKADHAT-E... Ami a kérdés is volt, de úgy látszik, hogy csak Neked van annyi eszed, hogy meg is válaszold ezt!!
2021. márc. 16. 13:54
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

11: tudod, mi a különbség? Az, hogy a hörcsögöt nem a pusztából fújja be a szél, hanem te viszed haza.

„Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél.”

Nem kötelező állatot tartani, de ha te ezt önszántadból teszed, akkor ez a minimum, hogy költs rá!

Amúgy meg felesleges idehozni a macska által levadászott állatokat, mert a felelős macskatartó nem engedi szabadjára a macskát, hogy vadásszon. És te sem vagy felelős állattartó, ha hagyod, hogy szétcincálják az egeret, mivel onnan betegségeket és elkaphat, illetve lehet mérgezett az egér attól, hogy még él, és ez a macskát is megmérgezheti. Aki olvas mást is a gyakorin kívül, az tudja ezeket. Szóval te ne hívd magadat felelős állattartónak, mert nem vagy az.

Kérdező, te meg ultra szánalmas vagy. Mit gondoltál, milyen válaszokat fogsz kapni egy állatkínzásos esetre? Kérlek, ne tarts többet állatot, meg ha lehet, ne is szaporodj. A genetikai állományodra nincs szüksége az amúgy is lejtőn lefelé haladó fajunknak, köszi.

2021. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
6%

Leírtam, hogy elviszem orvoshoz miután szétcincálta Őket... De egyébént közel 2 hektár a földem, mivel én nem mérgezek, mérgezett nem lehet az egér. Beteg lehet, de a macskáim oltva vannak, pedig ugye macskáknak egy oltás sem kötelező, nekik meg több is van.


Az hogy ne tudjanak bejönni a rágcsálók, megoldhatatlan.


Amúgy szerinted komolyan az állat szempontjából nem mindegy, hogy Te vitted haza vagy sem, esetleg szabad?

De igen, az!


Ez egyedül a Te szempontodból nem mindegy, az egód miatt.


Ez az állszentség definíciója, amit írtál.


Amiket meg megeszel állatokat, azok SOKKAL többet szenvednek és konkrétan a szenvedésüket okozod a pénzeddel.

2021. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
12%

És kinek vállalsz felelőséget? Magadnak, az egódnak vagy az állatnak? Mert az állat nem ismeri ezt a fogalmat.


Abból a 30 ezer forintból amit az orvosnak fizetsz egy hörcsög életéért, ami 2 évet képes élni maximum, 10 kutya életét menthetnéd meg.

2021. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
13%
Ezt hogy számoltad? Az enyém közepes-kistesű közti, a kajája hat-nyolcezer legalább...
2021. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%

Kerdezo, te nem vagy normalis, komolyan.

Ne legyen allatod tobbe, nagyon szepen kerlek!

Nem valo neked, meg egy kaktuszt se biznek rad :)

2021. márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
9%

Én egy macskámat 6-8 ezerből etetem egy hónapban...


Úgy jött ki, hogy életmentéshez nem kell a legjobb táp.

2021. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
75%

#11 Van egy macskám, egy törpenyulam és egy hörcsögöm. A macska benti, kint kizárólag a kifutójában tartózkodhat. Gabonamentes, magas hústartalmú prémium kategóriás tápot kap, mellette nyers vagy natúr főtt húst. A nyulam a legjobb magyarországon elérhető tápot kapja, illatos, zöld házi szénát, a hörcsög szintén mindenből a legjobbat kapja. Ha bármelyikükkel baj van, azonnal indulok a dokihoz. Nem ugyanoda járok velük, macskás doki van a városban is, nyulas exo-s 35 km-re, höris exo-s még messzebb, de nem érdekel, mert mindegyikükért felelősséget vállaltam. (Ha karanténban lennék, akkor pedig más rohanna velük a dokihoz, mindent meg lehet oldani.)


A hörcsögök meg nem agresszívek, ha jól vannak tartva. Nem egy apró lyukban kell őket tartani rácsos mini kerékkel, fél centi forgáccsal meg a leghitványabb táppal, tudni kell, hogy hogyan kell velük bánni és akkor nem lesznek agresszívek. Az én hörim kifejezetten barátságos, mindig belemászik a kezembe, szeret rajtam aludni amikor pl. filmet nézek. Soha nem harapott meg senkit, nem félős, nagyon kedves kis állatka. Két éve velem van, de egy ideig másnál élt, szóval nem fiatal (törpe, nem aranyhöri), de ha valami baja lesz, azonnal indulunk majd a dokihoz, akkor is, ha ezzel csak egy kis időt nyerünk. Amíg nem szenved, jó a közérzete, addig az én felelőtlenségem miatt nem fog meghalni.

2021. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
83%

És a nagy különbség a betévedt egér és a hörcsögöm között: utóbbiért felelősséget vállaltam.


Nem ismeri a hörcsög ezt a fogalmat, és akkor mi van? A kisbaba talán tudja, hogy az anyja felelősséget vállalt érte? Nem, de attól még így van, nem csak akkortól, amikor ezt már megérti a gyerek, hanem születésétől kezdve.

2021. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!