Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem van két db dzsungária...

Nekem van két db dzsungária törpe hörcsögöm egy lány és egy fiú !! Miért nem pároznak????

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 08:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Magamnak akarok egy hörcsög családot
2021. márc. 18. 08:29
 2/11 anonim válasza:
92%
Szakítottak.
2021. márc. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Lehet pároztak, csak folyamat megeszik a kicsiket.


Ezért ne szaporíts!


Ha születik 10 kishöri külön tudod tenni egyesével őket? Normális méretű helyre?

2021. márc. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
96%

tilos dzsungikat eggyütt tartani!

olyan kommenteket fogsz itt kapni...

2021. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
87%

Tényleg igaz hogy megeszik a kicsijeiket...

dzsungáriaiak nem lehetnek eggyütt magányos állatok.

hiába fiú meg lány szétmarják egymást!

ezért sem szaporítunk!

2021. márc. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
2021. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

Mennyi idősek? Nekünk pároztak, és nem ette meg egyik se. Két alkalom 6-6 db volt tavaly.

Lehet jönni azzal hogy "jajj nem normális dolog" DE az, és lehet lepontozni. Nem szaporítók vagyunk, azóta már külön vannak, nincs pároztatás, talán majd valamikor.

2021. márc. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2021. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Hörcsögcsalád...

Számoljunk csak! Egy alom átlagos nagysága 8-10 kölyök. Ha magadnak akarsz családot az azt jelenti, hogy nem adsz el belőlük. Az egyneműek nem lehetnek együtt, mert bármikor kinyírhatják egymást (igen, szó szerint ezt én kisgyerekként láttam is egyszer), ahogy persze a különböző neműek is, de ott figyelembe kell venni, hogy a beltenyésztés komoly genetikai betegségeket eredményezhet, és a te esetedben (gondolom kereskedéses hörcsögök, de biztos hogy nem az egyetlen (Smallteps) magyar dzsungi tenyésztőtől vannak) ez szinte teljesen biztos.

Vagyis az 8-10 MINIMUM 60cm*40cm alapterületű ketrec, és ez tényleg csak az a méret, ahol már élhető számukra az élet, de még nem érzik jól magukat.

A szülők ketten vannak. Még ha folyamatosan szaporítod is (amit nem ajánlok, mert a hörcsögöknek sok öröklődő betegségük van, ami nem is feltétlenül látszik a szülőn, vagy egy laikus észre sem veszi, de a kölyköknek tönkreteszed vele az életét), akkor is kell az anyának pihennie, vagyis a két szülőnek szintén külön MINIMUM 60cm*40cm alapterületű hely kell (anyánál érdemes még a kölykökre is gondolni). Ha az anya nem pihen, akkor jelentősen csökken a várható élettartama, és a kicsik egészségére is negatív hatással van. Ráadásul arról se feledkezzünk meg, hogy a dzsungik "időzített bombák, amiről sosem lehet tudni, hogy mikor robban". Ez annyit jelent, hogy még az ellenkező nemű hörcsögök is az egyik pillanatban jól elvannak, a másik pillanatban váratlanul valami történik, ami miatt összeugranak, és halálig harcolnak.


Magyarul, a kicsiknek kell minimum 8-10 (jó esetben ennél kevesebb, de szinte biztos vagyok, hogy nem 1-2 kölyök fog születni), a szülőknek meg 2 ketrec/terrárium/műanyag doboz stb., aminek a minimális alapterülete 60cm*40cm, és akkor még a felszerelésről, etetésről, itatásról nem is beszéltünk.


Szerintem sokba fog neked kerülni ez a hörcsögcsalád.

2021. márc. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem szabad őket együtt tartani. Mert össze verekedhetnek akár meg is ölhetik egymást. És mit csinálsz azzal a sok kicsivel? Mindet külön kell rakni! Úgyhogy inkább ne szaporítsad őket
2021. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!