Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek milyen rágcsálót...

Szerintetek milyen rágcsálót érdemes tartani lakásban?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora helye lenne? Milyen felszerelés lenne hozzá?
2021. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Hát nekem egereim vannak.



..valahol a falban :D

2021. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Tengerimalacot.


Cuki és igénytelen,az enyém 4,5 éves ki van nyitva a ketrec ,de soha nem jön ki,de mindig visít,hogy simogassuk imádja a haverjaim is.


Degut ne vegyél,nem bírja a magányt.


Csincsillát se,nekem 5 évig volt,állandóan szökni akart,volt,hogy az agyonra lelakatolt ketrecből is kiszökött.Egyébként a legokosabb állítom.

Hoztam nekik vagy 20 lapos követ,hazajöttem sehol semmi,megnéztem a kis házát és mind bevitte és szobákat folyosókat csinált belőlük,nem hittem el.



A hörcsög is rizikós,mert megeszi még a fajtársait is.


Szóval nekem a kedvencem a csincsilla és a tengerimalac,állítólag a nyúl is jó,de az még nem volt.Viszont a csincsillának nagy tér kell ennyi.

2021. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Látom lepontoztak a rágcsálókat csak hírből ismerők,hiába azok a " legokosabbak",de persze a véleményüket meg nem vállalják föl.
2021. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

A törpenyuszi

Csak nehogy elrágja a kábeleket! Arra figyelni kell

2021. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 én bár nem pontoztalam le. De gyanítom, azért mert nem írt semmit a kérdező, hogy hogyan tartaná...
2021. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Csincsilla, tengerimalac, de meg a nyul is tarsas allatok, mind-mind parban tartandok.

Horcsog pedig pont nem, oket egyedul kell tartani.

2021. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
6-os nekem annyi elég volt,hogy lakásban vagyis,nem tud nagy szabadságot adni neki és én ezért írtam,hogy akkor inkább tengerimalacot.
2021. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen olyat, amit tudsz a faj igényeinek megfelelően tartani, különben csak szenvedne. A legfontosabb, hogy mekkora hely van, mennyi időd lenne rá és mennyit tudsz rá költeni. Az egér és a hörcsög már kisebb, 80x40 alapterületű ketrecben is tarthatók. A hörcsög kizárólag magányosan, az egérnek viszont szüksége van azonos nemű társakra.


A degu, patkány kisebb szekrény méretű ketrecet igényel, a csincsilla pedig egy ruhásszekrény helyét foglalja. A nyuszi, tengerimalac (nem rágcsálók, de sokan annak hiszik őket) vízszintes terepen élnek, ezért a nagy ketrec mellett rendszeres szabad mozgást igényelnek. Egy nyuszi ketrece kisebb, mint egy csincsilláé, de számolnod kell azzal, hogy naponta legaz 2-3 órára ki kell engedned, így a szobának is nyuszibiztosnak kell lenni. A legkényelmesebb, ha a nyuszi szobáját teljesen biztonságossá teszed, hogy egész nap kint lehessen.


Minél nagyobb felszerelés kell, annál drágább, de ezt csak egyszer kell kifizetni. Viszont rendszeresen meg kell venned az almot, megfelelő táplálékot és egyéb fogyóeszközöket (pl. csincsilla homok). Ezen kívül a kisállatoknál mindig kell félretett pénz állatorvosra, mert pillanatok alatt képesek életveszélyes állapotba kerülni.


Ha tudod, mit tudsz nyújtani nézd meg melyik állat tetszik, és hogyan kell tartani. Mit eszik, egyedül vagy párban, meddig él. Azt válaszd, amelyiket a legjobban be tudod illeszteni az életedbe.

2021. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es ezt,hogy érted,hogy a tengerimalac nem rágcsáló??
2021. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!