Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy patkányt....

Szeretnék egy patkányt. Szerintetek érdemes a kisállat kereskedésből venni? Vagy inkább tenyészetből lenne jobb?

Figyelt kérdés
És ha tenyészetből akkor esetleg Heves megyében tudtok ajánlani tenyésztőt?

2017. márc. 1. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Sajnos Magyarországon nincs tenyésztő, csak szaporító, és ők is elsősorban eleségállatnak (beltenyészet, hisz a kígyónak mindegy). Patkányvarázs csoportot tudom ajánlani facebookon, ott szoktak lenni gazdikereső patik is :)

És társas lények, így egyet semmiképpen ne vegyél, minimum kettő, de a legjobb a 3 azonos nemű, vagy ivartalanított hím és mellé lányok.

2017. márc. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisállat kereskedésből ne vegyél. Az én egyik babám is onnan való és kezdőknek nem jó. Én rendesen elrontottam a dolgot így nem lett igazán kezes hisz én nem tudtam mit csinálok gyakorlat híján és ő nem volt kiskorától kézhez szoktatva. Én is a facebookos patkányos csoportokat ajánlom. Az én masik kicsim onnan jött az egyik csajtól. Nagyon rendes volt és figyel a kicsik genetikájára amennyire lehet. A pici hihetetlen kezes és okos.

Ahogy előttem is írták ne egyet vegyél mert nem tudod igazán pótolni egy társ hiányát. És én személy szerint lányokat ajánlanék mert kevésbé büdik. A fiúk maniája jelölgetni és szerintem erősebb is a szafiuk. Emellett a csoportokban sok infót kapsz ami jól jöhet. Ha lennének kérdéseid én is szívesen válaszolok de az igazi ha a "nagy öregek" okítanak ki :)

2017. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
*szaguk
2017. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Azért gondoltam , hogy csak egyet veszek mert a teljesen felszerelt ketrec a kettönek nayon drága lenne. Meg nem is hiszem hogy anya engedné.

Majd szétnézrk otthon a csoportban :)

2017. márc. 2. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyet megenged ,akkor kettőt miért ne? Mindenképpen legalább kettőben gondolkozz.

És én is inkább magánszemélytől vennék, aki megbízható és ért hozzájuk.

Mégha nem is tenyésztő,de egy fokkal jobb szerintem, mint a kereskedés.

2017. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom nagyon kevés ketrec van ami egynek elég nagy de kettőnek kicsi, ha szemfüles vagy egy Furet XL-t 10-15ért le tudsz akasztani használtn az meg 4-5 fős.

Viszont ha neked többet ér a spórolás mint az állatod boldogsága inkább ne tarts patkányt, nem akkor kell nekik társ ha olyan kedved van vagy van kedved kiadni egy kis plusz pénzt hanem KELL neki a társ mert nem vagy patkány, nem tudsz pótolni egy másik patkányt.

Állatkereskedésben csak takarmány patkányt találsz, őket jól jellemzi kígyós haverom mottója miszerint "a hülye patkánynak is ugyanaz a tápértéke" és ennyi igény van az egészségükre is... semmi. Teljesen lutrik, lehet hogy 3.5 évet fog élni úgy hogy sose lát orvost, lehet hogy 2 hónaposan meghal daganatban/rákban/egyéb nyalánkságban.

Magyarországon nincs tenyésztő VISZONT úgy hallottam Bécsben van egy jó ami nem egy brutális távolság ha pl Dunántóli vagy és nem Nyíregyházai.

2017. márc. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem anyát, enged 2-t. (Valamiért én úgy gondoltam nem fog, de így ez megoldódott.)

Na most, nem spórolni szeretnék a lakhelyükön, de nem 60.000 ft-ot szeretnék azért költeni rá, pedig eddig főleg ennyiért láttam olyat, ami megfelelő nagyságú. :)

2017. márc. 5. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 újonnan tényleg veszett drágák, keresgélj használtan jófogáson akár kalitkát is, egy 20-asért már szépeket kapni, egyre figyelj ne fából legyen mert az beissza a pisit.
2017. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!