Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért bántja magát a nyuszim?M...

Miért bántja magát a nyuszim?Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Konkrétan már annyira kiharapta a saját bundáját hogy látom a húsát. Betadinennal kezelem neki, de sajnos még állatorvoshoz se tudom vinni mert a közelünkben senki sem vállal nyulat(plusz természetesen több 10 ezer az is hogy megnézi..)

Nagyon kis bújós és azt is hagyja hogy lekezeljem a sebét mindennap..de eléggé nyugtalanít hogy a bundája alá látni és ezt ő rágta ki magának...Történt már valakivel hasonló? és ha igen mit kell csinálni hogy begyógyuljon neki a seb?



2021. ápr. 5. 23:31
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
84%
Szia! Nem hallottam még ilyet, de valami irritálhatja, ha piszkálja, főleg ilyen durva módon. Én a helyedben vennék neki egy gallért az állatorvosnál (a legkisebbet gondolom, de olyan szoros legyen, hogy 2 ujjad a fásli alá frjen!), hogy ne tudjon hozzáférni, és 2 hétig rajtahagynám. Emellett minden nap lekezelném betadinenal és reméljük begyógyul neki. Jobbulást!
2021. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%

Ki szoktad engedni, hogy maszkaljon?

Egyebkent lehet valami irritalja neki, vagy megcsipte valami?

Lehet valami tisztitoszer is.

Vagy ami meg eszembe jutott, az hogy a fogat koptatja?


Van facen egy torpenyulas csaj, irj neki privatba fog segiteni, neve szekeresne toth zsofia, wonder bunny torpenyul tenyeszet oldal.

2021. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Itt írnak a lábszárfekély kezeléséről (lent):

[link]

2021. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"kiharapta a saját bundáját hogy látom a húsát"

Ez most mit jelent? A bunda és a hús között ott van a bőr is. Most akkor tényleg a HÚSIG lerágta a bőrét is, vagy csak kitépte a bundáját?

Hol van ez a testén konkrétan? Mióta csinálja? Egyedül tartod? Ivaros?

2021. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A combjánál van ez a rész és a húsáig rágta ki magának,ezáltal a bundáját is elég jól megtépte,nem csak hogy látom a húsát,de hiányzik a bundája egy kisebb foltban.Egyébként egyedül van,mindig kiengedjük és lány.Még nincs ivartalanítva.Gondoltam rá hogy bolha vagy ilyesmi de nem találtam ilyesmit.
2021. ápr. 6. 00:01
 6/23 A kérdező kommentje:
kb olyan 3 napja kezdte el ezt csinálni
2021. ápr. 6. 00:03
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, jó kérdés. Esetleg kiírhatod a Törpenyuszisok csoportban facebookon, hátha van valakinek tippje, de mindenképpen orvoshoz kéne vinni!

Nőstény nyulak szokták tépni a szőrüket, ha vemhesek/álvemhesek, ilyenkor a szőrt összehordják, hogy fészket építsenek. Általában a szénát is összehalmozzák ilyenkor. De általában nem a comb környékéről, inkább a mellkasukról tépik, és olyat ott sem hallottam, hogy ennyire megsebezte volna magát, csaka a szőrt szaggatják. Sima betadinnal le tudod kezelni a sebet, vattakoronggal/ fülpiszkálóval felvíve, vékonyan.

De holnap már nincs ünnep, mindenképp vidd orvoshoz, mert ez elég komoly!

2021. ápr. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Macskám bolhaürülék-allergia miatt csinálta ugyanezt. Nem látszott rajta se bolha, de volt. Bolhairtót cseppentettünk a nyakára havonta, el is múlt a probléma. [link]
2021. ápr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%
Biztos Magyarországon él.
2021. ápr. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom , de te ezt nem fogod tudni otthon kezelni . Kérj segítséget és juttasátok el szegény nyuszit egy hozzáértő orvoshoz .
2021. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!