Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért bántja magát a nyuszim?M...

Miért bántja magát a nyuszim?Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Konkrétan már annyira kiharapta a saját bundáját hogy látom a húsát. Betadinennal kezelem neki, de sajnos még állatorvoshoz se tudom vinni mert a közelünkben senki sem vállal nyulat(plusz természetesen több 10 ezer az is hogy megnézi..)

Nagyon kis bújós és azt is hagyja hogy lekezeljem a sebét mindennap..de eléggé nyugtalanít hogy a bundája alá látni és ezt ő rágta ki magának...Történt már valakivel hasonló? és ha igen mit kell csinálni hogy begyógyuljon neki a seb?



2021. ápr. 5. 23:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%

Vidd orvoshoz, vagy keress neki olyan gazdát, aki megfelelően tud róla gondoskodni.

Vagy a hamrmadik opció, hogy végignézed, ahogy belehal.

2021. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj de miből gondolod hogy én nem megfelelően gondozom?

Szerető családban nőtt fel,nagyon ragaszkodó és imádnivaló.Nyilván ha nem érdekelne mivan vele akkor nem tettem volna fel ezt a kérdést sem és nem aggódnék miatta.

2021. ápr. 6. 13:33
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Attól még el kéne vinni állatorvoshoz. A kérdésed alapján, akkor sosem vitted állatorvoshoz, mert a közelben nincs???

És a nyuszik ellátása amúgy drága, igen. Ez ilyen. Akkor minek van nyulad? Amúgy ivartalanítani se ártana.

Én az Alföldölről járok Pestre a nyuszijaimmal, ha gond van.

Vidd állatorvoshoz!

2021. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Elfogom vinni az állatorvoshoz.Volt már állatorvosnál mikor megkapta az oltást.Csak tudod én nem vagyok olyan aki egyből szalad az orvoshoz,mert remélem hogy megtudom oldani ha az erőmből kitellik.Az meg hogy egyből beleállsz a másikba,a saját szegénységi bizonyítványod,ahelyett hogy segítenél inkább meg belerúgsz abba aki a földön fekszik.Ha nem érdekelne a nyulam,akkor nem tennék semmit és rohadtul nem aggódnék érte.Amióta csak észrevettem nem alszom és aggódok érte es keresem a megoldást.A kedvesség csodákra képes!
2021. ápr. 6. 13:47
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves a kérdező a nyúl pont az az állat ha bármi baja van egyből orvoshoz kell vinni , mert rejtegetik ha valami bajuk van . Mikor te már azt látod a nyuszid rosszul van az hosszú ideje jelen van már . Nagyon fontos egy nyuszit minél hamarabb orvoshoz juttatni bármilyen baj esetén .
2021. ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Pl .: a nyuszi nem eszi meg a vacsorát . Te nem gondolsz bele nagy dolgot majd az este folyamán megeszi . Reggel felkelsz a nyuszi meg halott . Le ált a bele .
2021. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
Tessék szépen az aggódás helyet cselekedni ! A nyuszid lehet haldoklik és ez az utolsó napja!!
2021. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, látszik, hoyg te semmit, de semmit nem tudsz a nyulakról! A nyúl pont az az állat, amivel azonnal menni kell orvoshoz, mert tünetrejtő prédaállat! Mire látod,hogy gond van, már késő!!!

Ez nem beleállás, hanem az, hogy mi jobban értünk az állathoz, mint te, ami elég nagy gond! Képzeld nekem is nyuszijaim voltak, az esküvőm előtti napot az állatorvos várójában töltöttem, mert nem ette meg a reggelijét! Mégsem hagytam, hogy baja legyen. Úgyhogy rohadtgyorsan szedd össze magad is vidd orvoshoz!!

2021. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

,,több 10 ezer az is hogy megnézi.." Ez azért túlzás, van vizsgálati díj, de azért nem több tízezer, az már kezeléssel együtt.


Ha a húsáig rágta, az már komoly gond, el is fertőződhet a seb.

Már sebes amitől egyre jobban viszket neki, egyre jobban rágja. Magát a sebet is kezelni kéne, meg az okát is. Az a helyzet hiába kérdezel és aggódsz, attól nem fog meggyógyulni. Ha valaki ír, hogy mi baja, az alapján elkezdett házilag kezelgetni és kiderül nem is az volt a probléma még rosszabb lesz a jelenlegi helyzetnél is.


Vidd el egy állatorvoshoz, akár ahhoz akitől kapta az oltást, őt már ismeritek, ha esetleg hirtelen nincs pénzed, szerintem megérti. Ellátja, te/család kifizetitek később. Gyógyulást!

2021. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Már rajta vagyok és felkerestem a dokinkat.Szerencsére már jobban van,a betadinne segitett,de azért elviszem és megmondja egy hozzáértő mi a baj
2021. ápr. 6. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!