Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy törpenyúl?

Tengerimalac vagy törpenyúl?

Figyelt kérdés
Ha írtok választ akkor léci indokoljátok megmiért.Felsős vagyok ezért sok a tanulnivalóm de minden nap átlagosan 19:00/20:00-ra végzek mindennel . Napi egy órát biztos foglalkoznék velük de nyusziból 1, malacból pedig 2 lenne szerintem nekem alkalmasabb lenne a tengerimalac de kérnék véleményeket. + mit esetleg megköszöném hogy ha ajánlanátok tenyésztőket xx állathoz.

2021. ápr. 12. 12:52
A kérdező szavazást indított:
Törpenyuszi
Tengerinmalac
Egyik se
Más
29 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Semmilyen állattal nem elég egy órát foglalkozni. Állatkínzásnak tartom azt, ha így "elhanyagolják" az emberek az állatikat.
2021. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
*állataikat
2021. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

1 óra foglalkozás nagyon kevés mindkettő állatnak, illetve nyusziból is 2 kéne.

Inkább hörcsögöt ajánlok.

2021. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hétvégén egyébként szabad vagyok és nem mindig végzek 19:00/20:00-kor tehát van amikor napi 3órát van amikor pedig 1órát de hétvégén minden esetben megvan a 3óra
2021. ápr. 12. 13:02
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Először is.

A napi 1 óra elmegy a napi takarítással, meg etetés, itatással.


A mindennapi 3 óra a tengerimalacoknak elég lenne, ha jó nagy minimum 140-es ketrece van a 2 malacnak.


1 nyúlnak, naponta minimum 5-6 órát szabadon kell lennie, hogy mozoghasson. 1 óra az édeskevés bármire is.

2021. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez hogy nézne ki, egész nap bent van/vannak az állatok egy ketrecben majd este 19.00 kor kiveszed 1 órát, adsz neki enni, aztán megy vissza? Ez nagyon kevés foglalkozás. Mi lesz ha a tanulás mellé, bejön egyéb program?
2021. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

A nyuszinak is párban lenne jó, szóval ha csak egyet tartanál, én ezt kapásból kilőném. Mindamellett, hogy ahogy írta más is, jó pár óra szabadon futkosás kell a nyusziknak, egy óra semmire se elég. Az a tengerimalachoz is kevés lenne. Az állat meg nem fogja megérteni, hogy neked hétvégén több időd lesz.

A két általad felhozott állat nagyon szociális, szükségük és igényük van a társaságra. Miért nem választasz olyat, ami passzívabb? A hörcsög pl nem igényel szerintem annyi aktív törődést, neki nem lesz baj, ha nincs napi több órát vele foglalkozva. De nem vagyok hörcsögszakértő, szóval ha valaki meg tud cáfolni vagy akár igazolni, annak köszönöm.

2021. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Esetleg süni?
2021. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Én a hörcsögöt ajánlom nekem is az van és én is felsős vagyok. A hörcsög nagyon cuki és vicces állatka de azért vele is kell foglalkozni és mire végzel akkor ébred mivel éjszakai állat. De hetente kell takarítani és naponta kétszer adni neki friss zöldséget és magkeveréket. Ha a hörcsög mellett döntesz akkor a hörcsöginfo.hu oldalon nézz utána a tartásának de privátban is nyugodtan írhatsz nekem.🙂
2021. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha két tengerimalacot tartasz, akkor igazából nem probléma, ha nem tudsz olyan sokat foglalkozni velük, mert egymás számára társaságot jelentenek, de szerintem nyári szünetben szerezd be őket, hiszen azért meg kell, hogy szokjanak téged, a kezdeti időben mindenképpen több időre van szükség, hogy foglalkozz velük. Utána már ha egy szobában vannak veled, hallják a hangodat, és napi egy órát foglalkozol velük, az okés szerintem, főleg, ha hétvégén többet is tudsz foglalkozni velük. Amit muszáj megcsinálnod minden nap: kiszedni este a pisis forgácsot (ha forgáccsal almozol), friss forgácsot szórni a helyére, figyelni a vizüket és naponta egyszer vagy kétszer friss vizet adni, naponta kétszer friss szénát adni. Jó, ha van szénagömbjük, lehetőleg több, abból nem tudják egyszerre kirángatni. Naponta egyszer fejenként egy evőkanálnyi jó minőségű tápot adni nekik, időnként, nem minden nap friss gyümölcsöt, zöldséget, de ne sokat. Nálunk az uborka, répa, alma váltak be főként, de én soha nem hagyom a ketrecükben, mert megrohad, büdös lesz, ha nem eszik meg. Ezeket mindig kézből kapják, így könnyebb is kézhez szoktatni őket. Naponta ki kell engedni őket futkározni. Lehet egyszerre hosszabb időre vagy több rövidre. Hetente kell nekik nagytakarítást csinálni és megmérni a súlyukat. Havonta kell körömvágás kb. fél éves kortól. Fontos, hogy legyen, aki támogat benne a családból, mert gondolni kell arra is, hogy mi lesz velük, ha elutazol, támogat-e valaki az esetleges állatorvosi költségekben. Ha mindent meg tudsz oldani, és utána is olvasol a tartásuknak, akkor szerintem két malacka sok örömet tud vinni a mindennapjaidba.
2021. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!