Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy törpenyúl?

Tengerimalac vagy törpenyúl?

Figyelt kérdés

Mik a tartásbeli különbségek? Pl: a nyuszit többet kell szabadon engedni, míg a tengerimalac lustább, elég neki 1-2 óra naponta a ketrecen kívül. Takarítani többet kell a nyuszit? Vagy akármi.

Nem tudom eldönteni. A nyuszihoz jobban húz a szívem, de szerintem nem lenne rá elég időm és szerintem a malacka jobban elvan egyedül(vagyis a társával, mert mindkét állatka esetében 2 lenne), amíg dolgozom. A nyuszi szerintem több foglalkozást igényel. Ami nem lenne baj, de félek, hogy szomorú lesz. Nem tudom.


2020. jan. 20. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van társuk akkor a foglalkozás mennyisége csökkenthető.

2 nyuszinak nagyon nagy hely kell. Vagy egy egész futó vagy egy nagy ketrec és kifutó plusz kiengedni még őket.

Malacoknak elég egy nagyon nagy ketrec néhai kiengedéssel, de nekik se árt a kifutó.


Nyúl szobatiszta, malac nem az. Nyulakból ellentétes nemű páros a legjobb de csak akkor ha mindkettő ivartalan. Naponta kell takarítani mindkét állatfajt.


Ha nyuszikról részletes dolgokat szeretnél megtudni a társítással ,etetéssel ,igényeikkel kapcsolatban olvasd át alaposan az Első Nyúlmentő Alapítvány oldalát. Nagyon részletesen levan írva a helyes nyúltartás.

2020. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az elsőhöz: a tengerimalac tartásról a Tengerimalac védő egyesület honlapján olvashatsz részletes, megbízható leírásokat. Szerintem a legjobb, ha rászánsz egy délutánt, elolvasod mindkettőt és összehasonlítod. Hiszen 6-8, vagy akár több évre vállalsz felelősséget bármelyik állattal. Amit itt leírunk, azt többé-kevésbé tapasztalt gazdik egyéni véleménye lesz, de egyáltalán nem biztos, hogy azokat a szempontokat emeljük ki, amik neked fontosak.

Én például jobban kedvelem a tengerimalacokat, mert szeretem a hangjukat. Másnak ugyanez hátrány lehet. Nálam az előírt minimumnál jóval nagyobb helyen vannak, mégis szükségük van rá, hogy minden nap kiengedjem őket. Nemcsak a mozgás, hanem a környezet változás miatt is. Nyuszit azért nem tartanék, mert nincs olyan szoba, amit annyira nyuszibiztossá tehetnék, hogy felügyelet nélkül szabadon lehessen egész nap. Ketrecbe nem zárnám napi 9-10 órára, mert nem ez a neki való élet.


Próbálj az alapján választani, hogy melyik állatnak tudnál minél jobb körülményeket biztosítani. Nem egyértelmű, hogy a tengerimalaccal könnyebb. Van, akinél nincs hely egy több mint fél négyzetmétert elfoglaló ketrecnek, de biztonságossá tud tenni egy szobát, ahol a nyuszi egész nap kint lehet. Az, hogy mennyit kell takarítani utánuk, attól függ, hogyan tartod őket. Egy nyuszi aránylag sikeresen szobatisztaságra nevelhető, de az elején sok baleset történhet. A szőre jobban hullik, és eljut mindenhová a lakásban. Viszont idővel rászokhat az alom használatra, és nem kell minden alkalommal kitakarítanod az egész helyét.


A tengerimalacokat ritkán sikerül szobatisztaságra szoktatni. Bár kisebb helyet és kevesebb szabadságot igényelnek, mégis nagyobb helyet kell kitakarítanod utánuk. Rajtad múlik, hogy neked melyik elfogadhatóbb. Van, aki szívesebben üríti a nyuszi wc-t akár naponta többször, másnak pedig kényelmesebb 3-4 naponta takarítani, többet. És persze rengeteg kivétel van: kifoghatsz szobatiszta tengerimalacot és évekig a kanapéra pisilő nyuszit is.

2020. jan. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én a tengerimalacot javaslom.
2020. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!