Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem érdemes a tengerimalacokat...

Nem érdemes a tengerimalacokat kiengedni szaladgálni?

Figyelt kérdés
Néha kiengedem őket, pár percet szaladgálnak utána beülnek kuksolni az ágy alá vagy valahova elbújnak és ott néznek magukba. Utána kergethetem őket, hogy elkapjam (kuksolni a ketrecben is tudnak) meg takaríthatom fel a kakijukat. Ők 5 percet szaladgáltak én fél órát dolgoztam utánuk. Megéri?
2021. ápr. 15. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nekem voltak tengerimalacaim, én kivittem a kertbe szaladgálni őket, illetve csináltam 4 deszkából egy keretet, amit tetszőleges helyre le tudtam tenni,ott jól érezték magukat. (sajnos a szomszéd kutya ellopta az egyiket, de szerencsére nem bántotta, megtaláltam nagyon zaklatott nyálas állapotban egy bokorban)ezt leszámítva, főleg, ha nem hagyod őket magukra, teljesen bevált.
2021. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
amikor Nekem voltak malacaim, kiengedtem őket a fűbe legelészni. Ugráltak, szaladgáltak jól érezték magukat órákig. :) Csak jó kis kerítést kell szerezni ,ki ne másszanak.
2021. ápr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kiengedtem őket a kertbe. Volt egy elkerített kis rész nekik és ott voltak. Persze csak felügyelettel, nem szabad kint hagyni őket.
2021. ápr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Panelban lakom. A kecók egyik oldala leszedve, mégse jöttek ki soha 5 év alatt.

Barátom elengedte az egyiket, kíváncsi volt, mit csinál a szobában.

Szoba malac lett belőle.

Kis körmök kippkopp, az egész lakást bejárta napjában kétszer, aztán visszaiszkolt.

Nagyon élvezte. Miattunk nem zavartatta magát, teljes volt a bizalom. Néha odajött hogy vegyük fel vagy simogassuk meg. Néha lehorgonyzott a hűtő előtt. Szobatiszta volt, mindig visszajárt a kecóba.

Semmit nem rágott meg, csak a zacskókat. Úgyhogy figyeltünk, hogy az ne legyen elérhető magasságban, illetve lábunk elé nézve jöttünk mentünk.

Kiskorában próbálkoztam a kiengedéssel, de mindig visszaugrott. Szerintem az évek és a bizalom az, amiért élete végére ekkora kalandor malac vált belőle.

2021. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!