Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol érdemes beszerezni a...

Hol érdemes beszerezni a tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni magamnak 2 darab tengerimalacot. Utánaolvasgattam mindenhol, rengeteg videót néztem tartásukról szerintem nem lenne baj. Mégis felmerült ez a kérdés, hogy "Hol érdemes őket beszerezni?". Kisállat kereskedésekből? Hallottam olyat, hogy csak szigorúan tenyésztőktől szabad venni, mert az nem beteg stb.... Ezzel nem is lenne baj csak ,hogy a közelemben elhelyezkedő településeken nincs tenyészet(Legalábbis a neten nem találtam és nem is tudok róla.) csak kisállat kereskedés. Megéri őket onnan beszerezni?

2018. dec. 26. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Kereskedésből tilos állatot venni. Inkább vegyél tenyésztőtől, és telekocsival oldjátok meg a szállítást. Vagy örökbefogadhatsz a tengerimalac mentéstől. Facebookon megtalálod őket.
2018. dec. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesülettől örökbe fogadható malacok mindig átesnek állatorvosi ellenőrzésen és karanténon, ezért kiderül, ha betegek vagy vemhesek. Ezek a malacok azonban ugyanúgy ismeretlen genetikával rendelkeznek. Lehetnek teljesen egészségesek egész életükben, de később is kialakulhat genetikai betegség. Ez a tenyésztőnél vett állatra is igaz, de mivel ott ismert a származás, ezért kisebb az esélye.


Tenyésztőtől általában kicsiket kaphatsz. Az Egyesületnél kicsik és nagyok is vannak. Ha felnőtt malacokat választasz, érdemes már összeszokott párt hazavinni, így ezzel már nem lesz gondod. Az egyesület malacai Bp-n vannak, de nagyon kedvesek, és segítenek megoldani a szállítást. Tenyésztők vannak vidéken is. Van, aki plusz pénzért a elviszi a malackát, de sokan telekocsival oldják meg.


Kereskedésből ne vegyél, ha nem muszáj. Sajnos gyakran beteg vagy vemhes malacot adnak el. Ha mégis emellett döntenél, tarts karantént és vidd el állatorvosi ellenőrzésre.

2018. dec. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. dec. 27. 11:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyit még szeretnék, hogy elmentem egy közeli kisállat kereskedésbe és láttam ott tengerimalacokat.... kis kölyköt voltak.(Nem tudom kb. akkorák mint egy hörcsög.) Elég jó körülmények között vannak tartva egy iszonyatosan nagy tiszta ketrecbe. Mi a véleményetek merjek onnan szerezni 2 darab tengerimalacot? Olyat is hallottam, hogy a kereskedésben vásárolt malacokat nagyon nehéz szelíddé tenni,kézhez szoktatni. Igaz ez? Csak azért kérdezem, mert a tenyésztőtől vagy az egyesülettől való vásárlás/örökbefogadás majdnem egyenlő a kizárttal.(Amint egyszer már írtam,hogy a közelembe nincs tenyészet, a tenyészettől ami Budapesten van viszont nagyon messze lakok.
2018. dec. 27. 18:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Kereskedésből tilos vásárolni. Olvasd el ezt...

[link]

2018. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy le leszek pontozva... :)

Nyilván vannak emberek, akik rossz tapasztalattal / véleménnyel vannak arról, hogy valaki kereskedésből hozzon tengerimalacot. DE (!!!) nem kell általánosítani. 4 gyönyörű tengerimalacom van, mind a 4et kereskedésből hoztam. A 2 kicsi most 3 hónapos, a 2 nagy pedig 3 éves. :) Évek óta kereskedésből hozom az állatokat ( legyen szó papagájról, halról, teknősről, vagy hörcsögről), soha nem jött még beteg állat, az összes szép kort élt meg. Nyilván vannak olyan üzletek, ahol sz@rnak az egészre és beteg állatokat is simán eladnak, de ez nem mondható el az összesről. A vemhesség, viszont igen benne van a pakliban. Ott nem veszik külön Őket, hogy na Ő most fiú, vagy lány.

Szerintem viszint ha úgy gondolod, nyugodtan vehetsz kereskedésből cucut, nem hiszem hogy gond lenne. :) Mondjuk azt Te látod, hogy milyen körülmények között vannak, megéri-e onnan hozni.

2019. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha leírnád hogy hol laksz (persze utca és házszám nélül) akkor lehet egyszerűbb lenne mert esetleg szét tudnánk neked a tenyésztők közt nézni.
2019. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy a kereskedéses malac teljesen rossz, a tenyésztőtől hozott vagy mentett pedig biztosan jó. Kereskedésben is találhatsz szelíd, egészséges, 8 évig boldogan élő malacot, és a tenyésztőtől vett is lehet beteges vagy félős.


Két ok van, amiért ajánlott kerülni a kereskedéseket: mivel sok állat van összezárva, könnyebben terjednek a betegségek. Állatorvos sose látja őket, és sokszor csak otthon derül ki, hogy a malackád beteg. Nagyon gyakori, hogy a nemeket rosszul állapítják meg, és más nemű vagy vemhes malacot hozol el. Mivel a kisebb malacokat könnyebb eladni, sokszor túl korán leválasztják őket az anyjuktól. Nagyon fontos az egészségük és a kiegyensúlyozott, nyugodt viselkedés miatt is, hogy minimum 4 hetes korig az anyjuk és a testvéreik mellett lehessenek. Egy hörcsög méretű malac még nincs 4 hetes, tehát valószínű, hogy a korai leválasztás később gondokat okoz.


A másik az elvi ok: a kereskedésben szaporítók által leadott malacokat árulnak. A szaporítók általában nem veszik figyelembe az állatok érdekeit. Ezért rossz körülmények között tartják őket, korán elválasztják, olcsó, rossz minőségű táppal etetnek és túl gyakran szülésre kényszerítik a nőstényt. Mindezt azért, hogy a kiadásaikat alacsonyan tartsák, és minél több állatot tudjanak gyorsan eladni. Ha kereskedésből vagy szaporítótól veszel, a pénzeddel őket támogatod, és mivel van kereslet, folytatni fogják. A tenyésztők jobban figyelnek, hogy egészséges és jó körülmények között élő állatokat tartsanak.


A tenyésztők és a malacmentők is elég rugalmasak, és talán tudnak segíteni, hogy a malacod eljuthasson hozzád. Ha teszel egy próbát, talán más malactartóktól is kaphatsz segítséget.

2019. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!